2014 Bahar Şenlikleri “Konservatuvar Şenliklerine” Dönüşecek

2014 Bahar Şenlikleri “Konservatuvar Şenliklerine” Dönüşecek

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer ELMAS tarafından KYK’da yapılan bir açıklama “Bahar Şenliklerinde Sona Gelindiğini” gösterdi.

2014 senesinde “Bilim Sanat ve Kültür Şenliği” yapmayı amaçlayan Sakarya Üniversitesi bu kapsamda da Konser Sayısını Bir’e Düşürecek.

Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Sakarya Üniversitesi Konservatuvarı ile işbirliği içerisine gitmeyi amaçlayan Sakarya Üniversitesinin dışarıdan Sanatçı getirmeden, 4 günlük “Yerel Şenlik Düzenleme” çalışması içerisinde olduğunu söyleyebiliriz.

Bu tarz bir çalışma neticesinde üniversite öğrencilerinin her sene büyük umutlar ile bekledikleri Büyük Sanatçılarda kampüslere gelmemiş olacak.

Ekonomik anlamda hiçbir masraf yapmamasına rağmen “Bahar Şenliklerini” büyük bir külfet olarak gören Sakarya Üniversitesinin bu seneden itibaren bu şekilde bir çözümle Bahar Şenliği olgusunu ortadan kaldırmaya çalıştığını net bir biçimde görmekteyiz.

Neredeyse tüm üniversitelerde büyük bir coşku ile yapılan ve birbirinden ünlü sanatçıların katılımı ile gerçekleştirilen Bahar Şenliklerinin Sakarya Üniversitesi adına bu denli büyük bir soruna dönüşmüş olmasının ise açıkçası sebebini bir türlü anlamış değiliz.

Öğrenciler tarafından başlatılan “#senligimedokunma @muzaffer_elmas” etiketli Twitter çalışması pek yeterli gelmemiş gibi görünüyor.

Her platformda Önce Öğrenci ibaresini ortaya koyan Sakarya Üniversitesi Rektörü Muzaffer ELMAS’ın bu sefer Öğrencilere Rağmen aldığı ve sonuna kadar da arkasında duracağı bu kararın ne derece doğru bir karar olduğu ise önümüzdeki günlerde belli olacak.

2014 Bahar Şenlikleri Konservatuvar Şenliklerine Dönüşecek

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. yok pilavlı sohbete çevirin daha iyi olur ayıptır bunca ınsanın sınırını sıtresını attıgı bır ortamı ancak kıskanacak olmalısınızkı booyle bırsey yapasınız.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Bilgilendirme
SAÜ 2017-2018 Akademik Takvim Sakarya Üniversitesi Yurt ve Apart Daire


bian ajans Öğrenciye Kiralık Daire  Üniversite Yurt Rehberi Sakarya Üniversitesi Öğrenci Portalı