2014/2015 Kredi ve Burs Sonuçları Açıklandı

2014/2015 Kredi ve Burs Sonuçları Açıklandı

2014 / 2015 yılı Kredi ve Burs Sonuçları uzunca bir bekleme süresinin hemen ardından, 2014 yılının son gününde KYK tarafından resmi olarak duyuruldu.

Ocak ayında ilk ödemelerin yapılması beklenilen KYK Burs ve Kredi Ödemeleri için 31 Aralık 2014 günü yapılan duyurudan hemen sonra başvurularını E-Devlet üzerinden tamamlayanların ödemeleri Ocak ayında hesaplarına yatacak. Sonrası için ilk ödeme tarihi Şubat 2015.

 

 

Başvuru Sorgulaması Nasıl Yapılacak?

KYK Burs ve Kredi Başvuru Sonuçlarına http://www.kyk.gov.tr/web/2014_krd_sonuc_yurtICI_1/basvuruKimlikNoGiris.do sayfasındaki formu doldurarak ulaşabilirsiniz.

Yurtdışı öğrencileri ise http://www.kyk.gov.tr/web/2014_KRD_SONUC_Yurtdisi_1/basvuruKimlikNoGiris.do sayfasından sorgulama yapabilirler.

Açılacak olan sayfada Burs ve Kredi Kazandığınız bilgisi veya Sebepleriyle beraber Kazanamadınız bilgisi yer alacaktır.

Burs veya Kredi Kazanan öğrenciler buy işlem sonrasında E-Devlet Sistemi üzerinden Taahhütlerini Onaylamaları gerekmektedir.

2014/2015 Kredi ve Burs Sonuçları Açıklandı
2014/2015 Kredi ve Burs Sonuçları Açıklandı

 

Ödemeler Ne Zaman Yapılacak

Aralık ayının Son Gününe saklanan  açıklamalar sebebiyle öğrencilerin sisteme girip Taahhütlerini onaylamaları pek mümkün olmadı.

Önce çöken KYK Sistemi sebebiyle sonuçlara ulaşmakta zorlanıldı sonrasında da E-Devlet Sistemindeki hata sebebiyle birçok öğrenci Taahhüt Senedine ulaşamadı.

Ancak yüne de tüm sorunlara rağmen Taahhütlerini E-Devlet üzerinden 31 Aralık 2014 tarihi mesai bitimine kadar yapanların ödemeleri Ocak 2015’de hesaplarında olacak gibi görünüyor.

En azından yapılan açıklama bu şekilde.

Daha geç yapanlar ise Ocak ayında ödeme alamayacak, Şubat ayında ise Hem OCAK hem de ŞUBAT ödemelerini bir arada alacaktır.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Bilgilendirme
SAÜ 2017-2018 Akademik Takvim Sakarya Üniversitesi Yurt ve Apart Daire


bian ajans Öğrenciye Kiralık Daire  Üniversite Yurt Rehberi Sakarya Üniversitesi Öğrenci Portalı