Azami Süreyi Aşan Öğrenciye “Öğrenci Belgesi” Yok

Azami Süreyi Aşan Öğrenciye “Öğrenci Belgesi” Yok

Sakarya Üniversitesinde eğitim görmekte olan öğrenciler dikkat. Eğer Azami Süreyi aşarsanız Öğrenci İşlerinden Öğrenci Belgesi alamıyorsunuz.

4 yıllık eğitim veren bir bölümde öğrenci iseniz ve 7. Yılınızı doldurduysanız Öğrenci Belgesi alma hakkınızı da kaybediyorsunuz.

Sakarya Üniversitesi Öğrenci İşlerine giden ve Öğrenci Belgesi almak isteyen bir öğrenci arkadaşımıza Öğrenci Belgesi Alamayacağı söylenmiş ve aşağıdaki evrak kendisine teslim edilmiş.

Buna göre 7 yıllık Azami Eğitim Süresini aşan öğrenciler için Öğrenci Belgesi almak mümkün olmayacak. Bu durumda Öğrenci Belgesi ile yapılan tüm işlemler iptal olmuş olacak.

Her yıl Harç Ücretlerini ödeyen, Sakarya Üniversitesi Kimlik Kartna sahip olan, Kampüste derslere girme hakkını elinde bulunduran, Öğrenci Kartı ile işlem yapabilen öğrencilerin bu şekilde Öğrenci Belgesinden mahrum bırakılmasının arkasındaki sebebi anlayabilmiş duruma değiliz.

Bu konuda nasıl bir yasal düzenleme var açıkçası yaptığımız araştırmalar neticesinde bir bilgiye ulaşamadık. Rektörlük Kanalından bu konuda bir bilgilendirme bekliyoruz.

İşte Öğrenci Arkadaşımıza verilen o belge…

Azami Süreyi Aşan Öğrenciye Öğrenci Belgesi Yok

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  1. Yeni çıkan kanunla bu öğrencinin durumu ne olacak yani +7 daha okuma hakkı mı var. Yoksa +3 mı sayılacak?

    • Kanunlarda şu aralkar birçok değişiklik oluyor. 7 Seneyi doldurunca Sınav Hakkı verilmesi ve artık derslere girmemesi gibi bir durum söz konusu. Net olarak ise bir bilgi yok. Şuan 7 seneyi doldursa da eğitimine devam edebiliyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Bilgilendirme
SAÜ 2017-2018 Akademik Takvim Sakarya Üniversitesi Yurt ve Apart Daire


bian ajans Öğrenciye Kiralık Daire  Üniversite Yurt Rehberi Sakarya Üniversitesi Öğrenci Portalı