Belediyeden Ruhsat Almayan Özel Yurtlar Kapatılacak

Belediyeden Ruhsat Almayan Özel Yurtlar Kapatılacak

Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Rıdvan ÖZÜM tarafından yapılan açıklamaya göre “İşyeri Açma ve Kapatma Ruhsatı” olmayan Erkek ve Kız Öğrenci Yurtlarını son kez uyarıldı.

Geçtiğimiz sene içerisinde bazı yurtlar ile Adapazarı Belediyesi arasında yaşanan sorunların temel sebebi olan “İşyeri Açma ve Kapatma Ruhsatı” almayan yurtlar için 2013 / 2014 Eğitim ve Öğretim Dönemi sıkıntılı başlayacak gibi görünüyor.

Temelde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan Özel Öğrenci Yurtları ile Adapazarı Belediyesi arasındaki soğuk savaş şimdilik pek gün yüzüne çıkmıyor ancak Sakarya Üniversitesinin açılmasına kısa bir süre kalması yakın dönemde bazı sorunların yaşanmasına sebep olacak gibi görünüyor.

Belediyeden Ruhsat Almayan Özel Yurtlar Kapatılacak

 

Özel yurt yöneticilerine uyarıda bulunan Başkan Yardımcısı Özüm, “Yeni Özel Yurtlar yönetmeliğine göre özel yurtların İşyeri Açma ve Kapatma Ruhsatını belediyelerden almaları gerekiyor. Daha önce sadece Milli Eğitim’den bu belgeyi alan yurtlar şimdi Milli Eğitim Müdürlüğü’nden İzin Olur Belgesi aldıktan sonra bağlı bulunduğu belediyeden de İşyeri Açma ruhsatı almaları gerekiyor. Biz defalarca uyarımızı yaptık. Uyarımızı dikkate almayan özel yurtların en geç 25 Temmuz Perşembe gününe kadar belediyemize gelip işyeri açma ruhsatlarını almaları gerekiyor” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Bilgilendirme
SAÜ 2017-2018 Akademik Takvim Sakarya Üniversitesi Yurt ve Apart Daire


bian ajans Öğrenciye Kiralık Daire  Üniversite Yurt Rehberi Sakarya Üniversitesi Öğrenci Portalı