27.03.2017 - Sakarya Üniversitesi Öğrenci Portalı

Bu Senede Bahar Şenlikleri Yalan Oldu

Sakarya Üniversitesi son yıllarda Bahar Şenliklerinin Yapılıp Yapılmaması konusunda ciddi ikilemler yaşıyor. Bu ikilem sonucu ise 2016 yılı SAÜ Bahar şenlikleri İptal Edildi.

Bu Senede Bahar Şenlikleri Yalan Oldu
Balkan Turu

Sakarya Üniversitesi son yıllarda Bahar Şenliklerinin Yapılıp Yapılmaması konusunda ciddi ikilemler yaşıyor. Bu ikilem sonucu ise 2016 yılı SAÜ Bahar şenlikleri İptal Edildi.

Son birkaç yıldır bazı bahaneler ile İptal Edilen, geçen sene ise Öğrencilerin Baskısı ile 5 günlük süre 3 güne düşürülerek gerçekleştirilen SAÜ Bahar Şenlikleri bu sene daha başlamadan bitmiş oldu.

Rektörlük tarafından yapılan resmi olmayan açıklamalar ile 2016 yılı Bahar Şenliklerinin Yapılmayacağı konusu net bir biçimde ifade edildi.

 

Geçmişten Günümüze Bahar Şenlikleri

Geçmişten Günümüze Bahar Şenlikleri

 

2015 Yılında Öğrencilerin Baskısı Sonuç Vermişti

2014 yılında yapılmayan Bahar Şenlikleri için öğrencilerin baskısı sonuç vermiş ve 2015 yılında da yapılmaması planlanan Bahar Şenlikleri için bir adım atılmıştı.

Hem sürecin geç kalması hem de üniversite yönetiminin isteksiz olması sebebiyle de 5 Günlük Bahar Şenlikleri kırpılarak 3 Güne indirilmiş, süreç düşürülmüştü.

Bu sene ise Dönem Başında yapılmamasına kesin gözüyle bakılan Bahar Şenlikleri için Ülke Gündemindeki Konuların da etkisi ile süreç kesinleşmiş ve 2016 Bahar Şenlikleri tamamen iptal edilmiştir.

Bu Kampüse Şenlik Giremez!

Bu Kampüse Şenlik Giremez!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
bodrum escort
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 12 YORUM
 1. Mert Hakan dedi ki:

  Okulun toplu aktivitesi olarak elinde sadece bahar şenliği var onu da yapmamak için 40 takla atılıyor. Müthiş bir karar olmuş tebrikler. Bizlere atom parçalamak için birkaç gün daha sağlayanlara minnetlerimi sunuyorum.

 2. Zayit dedi ki:

  İlla basalımcılar orlayn mı?

 3. Mustafa Polat dedi ki:

  Rektör iptal etmese bile şiddetli bir yağmur yağar sahneniz yıkılır çil yavrusu gibi dağılırsınız hepiniz..! Tekrar aynı şeyleri yaşamanın anlamı yok.
  EDEP YA KAMPÜS…!!!

  1. Hakan dedi ki:

   Edebi sen mi öğreteceksin ?

 4. Yunus Emre dedi ki:

  Her gün şehidlerimizi kara toprağa gömerken, hala hangi vicdanla eğlenmeyi düşünüyosunuz arkadaşlar ,hiç mi vicdanlarınıız sızlamıyor bu yazıları yazrken

 5. ...... dedi ki:

  Gerek yaz okulu gerek bahar şenlikleri..

  1. ...... dedi ki:

   Pardon butunlemelerin kaldirilmasi

 6. ...... dedi ki:

  Abi bir yabancı olarak buraya geldiğime bin pişman ediyorlar.

 7. Gülşah Demirhan dedi ki:

  Çok yanliş bir karar bence üniversitelerin geleneği haline gelmiş bahar şenlileri öğrencilere zorlu geçen bir sene boyunca nefes alma imkanı tanır aynı zamanda okulun prestiji içinde önem taşıdığını düşünmekteyim.

 8. ... dedi ki:

  Çıkıp da dese ki istemiyorum bu sene şenlik filan yapılmayacak bu kadar koymaz çocuk gibi saçma salak bahaneler ileri sürüldüğü zaman ister istemez insan ayar oluyor kaç senedir bu okuldayım adam gibi bir şenlik göremedim yazıklar olsun

 9. Oğuzhan dedi ki:

  Bu kadar geri kafalılık olmaz arkadaşlar bi bahar şenliği var elimizde o da gitti bu sene bütlerin kaldırılmasından sonra ikinci vukaat oluyor bu artık yeter verilen her karara öğrencilerin tepkisi oluyoraa artık verdikleri kararları sorgulamaları lazım geçen sene nasıl ısrarcı olduysak bu sene daha fazla olmasını biliriz.

 10. Faruk Tur dedi ki:

  İnterneti de keselim derslere sinyal bozucu falan koyalım (bi ara bahsi geçiyodu sanırsam böyle bişeyin) derslerde telefonla uğraşmayalım nedir yani üniversiteye ders çalışmaya geldik sonuçta değil mi eğlence bizim neyimize yemekhane 2 değil 6 tl olsun devlet bide bize mi para verecek sesimizde çıkmasın hiç ders çalışalım bence iyi yani şenlik olmaması 3. senem hiç şenlik görmedim bundan sonrada görmem nolcak ben şanssızım dostlar herkesten özür dilerim

BİR YORUM YAZ