Büyükşehir’den Kampüs Hattına 15 Yeni Otobüs

Büyükşehir’den Kampüs Hattına 15 Yeni Otobüs

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2015 Mart ayında yapılacak olan Olağan Meclis Toplantısına Sakarya Üniversitesi Otobüs Hattı konu olacak.

Büyükşehir Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı, 9 Mart Pazartesi günü, Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından Şehir Merkezi – Esentepe Kampüsü arasında faaliyete geçecek 15 yeni araç ile ilgili önemli gündemlerin yer aldığı toplantıda meclis üyeleri 59 maddeyi karara bağlayacak.

Yeni Otobüs İhalesi

Kısa süre önce Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Üniversitesi’nden gelen talepler doğrultusunda Kampüs Hattında gerekli iyileştirmelerin hayata geçirileceğini müjdelemiş, Serdivan-Çark Caddesi-Mithatpaşa güzergâhı için yeni otobüs ihalesi yapılacağını açıklamıştı.

UKOME tarafından yeni hatlar ile ilgili başlatılan çalışmalar ise tamamlanmış, konunun kısa süre içerisinde meclis gündemine getirileceği ifade edilmişti.

Büyükşehir'den Kampüs Hattına 15 Yeni Otobüs
Büyükşehir’den Kampüs Hattına 15 Yeni Otobüs

Başkan Toçoğlu Yetki İsteyecek

Mart Ayı Meclisi’nde görüşülecek gündem maddesi kapsamında şehir merkezi ve Esentepe Kampüsü arasında hizmete alınması planlanan 15 özel halk otobüsü için Başkan Zeki Toçoğlu ve Büyükşehir Belediyesi Encümenine 10 yıllığına ihaleye çıkma yetkisi istenecek.

Meclis’ten yetki alınması halinde 15 yeni araçla ilgili ihale işlemleri ise kısa süre içerisinde başlatılacak.

Büyükşehir'den Kampüs Hattına 15 Yeni Otobüs
Büyükşehir’den Kampüs Hattına 15 Yeni Otobüs

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Bilgilendirme
SAÜ 2017-2018 Akademik Takvim Sakarya Üniversitesi Yurt ve Apart Daire


bian ajans Öğrenciye Kiralık Daire  Üniversite Yurt Rehberi Sakarya Üniversitesi Öğrenci Portalı