Erasmus Nedir?

Erasmus Nedir?

Erasmus üniversitelerin, üniversite öğrencilerinin ve personelinin uluslararası platformda kendilerini tanıtmak bilgi ve becerilerini arttırmak amacıyla yurt dışında eğitim almalarını sağlayan bir programdır.

Erasmusta öğrenim üniversiteler arası yapılan anlaşmalar halinde geçerli olur. Yani her üniversitesin başka ülkelerdeki üniversitelerle yaptığı ikili anlaşmalar sayesinde belirli sayıda öğrenci hem Türkiye’ye gelir hem de Türkiye’den yurtdışına gider. Öğrenciler üniversitelerin dış ilişkiler birimine başvuruda bulunarak sınavlara gider sözlü mülakatları geçer ve yeterli not ortalamasına sahipse Erasmus programı kapsamında*kabul edilirler.

Her öğrenci yalnızca bir kez hibeli olarak programa kabul edilir isterlerse hibesiz olarak tekrar başvuruda bulunabilirler. Erasmus ile yurtdışına giden öğrenciler kişisel kariyerlerine çok önemli bir özgeçmiş oluşturacaklardır. Özellikle özel sektörde çalışmak isteyenler bu avantajı elde etmek için yoğun bir acaba harcamaktadır.

Erasmus ta geçirdiği süre boyunca bilgi birikimin yanında kültürel anlamda kendilerine çok fazla şey katmaktadır. Bu deneyimi ülkelerine geri döndüklerinde yenilikçi bireyler haline gelerek meslek hayatlarında ve kişisel hayatlarında kullanmaktadırlar.

Erasmus nedir sorusuna aradığınız cevabı erasmusprogrami.com sitesinde bulabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Bilgilendirme
SAÜ 2017-2018 Akademik Takvim Sakarya Üniversitesi Yurt ve Apart Daire


bian ajans Öğrenciye Kiralık Daire  Üniversite Yurt Rehberi Sakarya Üniversitesi Öğrenci Portalı