Esentepe Kampüsünde Ücretsiz Bisiklet Dönemi Başladı

Esentepe Kampüsünde Ücretsiz Bisiklet Dönemi Başladı

Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan  “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında Sakarya Üniversitesine 100 adet Bisiklet verildi.

Üniversite Öğrencilerinin Ücretsiz Kullanımına açılan 100 Bisiklet Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü Merkez Kafeteryası önüne hazırlanan alana park edildi.

Bisikletlerin günlük kullanımı için öğrenciler Merkez Kafeterya içinde stand kuran Sakarya Üniversitesi Bisiklet Topluluğu’na kayıt olmaları gerekecek.

Bisiklet kullanımı fiziksel aktiviteyi arttırarak obezitenin önüne geçiyor. Nitekim Bisikletin alternatif bir ulaşım aracı olarak kullanıldığı ülkelerde obezitenin çok daha az görüldüğü ve yaşam beklentisinin yüksek olduğu bilinen bir gerçek. Sağlık Bakanlığı başlatmış olduğu program ile bisiklet kullanımının da artmasını amaçlıyor.

Sağlık Bakanlığı’nın 2010 yılında başlattığı  ‘Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı’ ile 15 yaş ve üzeri nüfusta yeterli fiziksel aktivite yapanların oranının yüzde 62’ye çıkarılması hedefleniyor. Bu hedef doğrultusunda en iyi araçlardan birisi olan bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması da amaçlanıyor.

 

Esentepe Kampüsünde Ücretsiz Bisiklet Dönemi Başladı
Esentepe Kampüsünde Ücretsiz Bisiklet Dönemi Başladı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Bilgilendirme
SAÜ 2017-2018 Akademik Takvim Sakarya Üniversitesi Yurt ve Apart Daire


bian ajans Öğrenciye Kiralık Daire  Üniversite Yurt Rehberi Sakarya Üniversitesi Öğrenci Portalı