avatar Tarih: 01-06-2016, Saat: 4:35Hoşgeldin, Ziyaretçi:
  Şifremi Unuttum?   kayıt ol


Sakarya Belediyesi Çocuk Kulüpleri Yeni Dönem Kurs Kayıtları Başladı

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 25 Oy - Ortalama: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
% 0
Yeni Yorum Gönder  Yeni Konu Gönder 
v  v
Yazar  sinnerxx - Görüntüleme - Okunma  765 - Yorum  0

20-09-2011, 21:55
user avatar
Sakarya Belediyesi Çocuk Kulüpleri Yeni Dönem Kurs Kayıtları Başladı
Sosyal Belediyecilik, sosyal sorunlar ortaya çıktıktan sonra müdahale eden değil, öncesinde çocuk, genç, kadın ve yaşlılara yönelik sosyal hizmet projelerini hayata geçirmektir. Genç nüfusa sahip toplumumuzun önemli bir bölümünü oluşturan çocuklarımızın beden ve ruh sağlığını koruyan, sosyal ve kültürel gelişimlerini destekleyen, eğitici beceri kazandıran serbest zaman etkinliklerinin geliştirilmesi gerekliliğinin farkındayız.
[Resim: resim599.jpg]
Bu anlayış çerçevesinde Sosyal Gelişim Merkezinde açmış olduğumuz Sakarya Çocuk Kulüpleriyle bu aydınlık neslin yetiştirilmesinde katkı vermekteyiz.

Çocuğun; ailesine ve topluma faydalı bir şekilde yetişmesi, öğrenmesi gereken kural ve davranışları özümsemesi, ruhsal ve bedensel bakımdan sağlıklı, bilgi-beceri yeteneğini kazanabilmesi için öncelikli aileleri olmak üzere toplumun tüm imkânlarını kullanması gerekmektedir.

Bu ihtiyaçların giderilmesine yönelik 7-14 yaş arası çocuklara hitap eden sanatsal yeteneklerini ortaya koyabilecekleri resim kursu, enstrüman çalmak ve müzik korosunda yer almak isteyenler için gitar ve keman kursu, yabancı dillerini etkin ve kullanılabilir hale getirecekleri ingilizce kursu, çağın vazgeçilmezi olan teknolojiyi iyi kullanma adına bilgisayar kursu, çocuğun çevresiyle ilgi kurmasını, duygularını dışa vurmasını eğlenip dinlenmesini sağlayan drama kursu ve zihinsel gelişimlerinde etkili beyin jimnastiği için satranç kurslarımız bulunmaktadır.

Çocuklarımıza okul ve dershaneden kalan kısıtlı zamanlarını doğru adreslerde kullanabilecekleri, çeşitli oyunlar oynayarak keyifli zaman geçirebilecekleri çeşitli kulüp faaliyetleri de sunulmaktadır.

[Resim: resim600.jpg]
Bilim-Teknoloji Kulübü
Çocukların eğlenme ve dinlenme ihtiyaçlarını göz önüne alarak bilgisayarın hem bilgilenme hem de eğlenme aracı olduğunu çocuklarımıza kavratmaktır.

Çevre Koruma Kulübü
Çocuklarımıza yaşadıkları çevreyi doğal denge ve zenginlikleriyle tanıma ve koruma bilincini kazandırmak, onların bu alandaki çalışmalara gönüllü olarak katılmalarını sağlamak ve bu hususlara ilişkin çalışmalar yapmak amaçlanır.

Çocuk Hakları Kulübü
Çocukların birey olarak, düşünüp üretmelerini ve kendilerini ifade etme yeteneği kazanmaları adına oluşturulmuştur.

Kitap Okumayı Sevenler Kulübü
Çocuklarımıza; düzenli okuma alışkanlığı kazandırmak, okuduklarını paylaşmak, kelime dağarcığını zenginleştirmek, nitelikli eser ve metinlerle tanıştırmak, kendini ifade etme, toplum karşısında konuşma gibi sosyal yeteneklerini geliştirmek, hoşça vakit geçirirken yeni bir şeyler öğrenmeleri amaçlanır.

Engelliler ve Dostları Kulübü
Yaşlılar, çocuklar, doğuştan veya sonradan engelli olanlar, sağlıklı insanların rahatça hareket edebildiği bir ortamda hiç düşünmediğimiz ve üzerinde durmadığımız bazı şehir içi düzenlemeler nedeni ile ulaşımda güçlüklerle karşılaşmaktadırlar. Bu kapsamda çalışmalarda bulunmak, var olan çalışmaları desteklemek, belirli günleri kutlamak, aktiviteler düzenlemek amaçlanır.

Müzik Kulübü
Yeni yetenekleri keşfetmek, herhangi bir enstrüman çalmaya yeteneği olan kişinin de bu yönünü güdüleyerek kendine güvenmesini sağlamak, öğrenecekleri türkülerle üyelerimizin kültürünü bilen ve değerlerine sahip çıkan bireyler olmasını sağlanması amaçlanır.

Halk Oyunları Kulübü
Örf ve adetlerimizi yöre yöre en güzel şekilde ifade eden, dile ve göze hitap eden, kitleleri birleştiren, kişilere fiziksel ve zihinsel açıdan güç kazandıran Halk Oyunlarımızın, yayılıp yaşatılmasını sağlamak, aynı zamanda gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak amaçlanır.

Şiir Dostları Kulübü
Üyelerimize şairlerimizi tanıtmak, onların şiirlerini okutmak, üyelerimizin içindeki şairi ortaya çıkartmak, genç şair ve şiir gönüllülerinin gereksinimi olan eğitim ve araştırma etkinliklerini düzenleyip sürdürmek, şiir okuma ve yazma zevkini çocuklarımıza ve halkımıza yaymak amaçlanır.

Gezi ve Tarih Sevenler Kulübü
Yarınlarımız olan çocuklarımızın milli ve manevi değerlere dikkatini çekmek, yaşadığımız çevreyi tanımalarını ve kültürel varlıklardan haberdar olmalarını sağlamak, kültürümüzün oluşumuna etkisi olmuş şahsiyetleri tanıtmak, onlarda doğa ve tarih bilinci oluşturmanın yanında sosyal geziler de düzenlemek amaçlanır.

İngilizce Kulübü
Çocuk Kulübü üyelerine temel İngilizce bilgisi kazandırmak, MEB ders müfredatına uygun ve onu pekiştirecek şekilde üyelerin İngilizce derslerine katkı sağlamak, üyelerin hem eğlenecekleri hem de öğrenecekleri alternatif bir etkinlik sağlayarak üyelerin kelime dağarcıklarının geliştirilmesi ve telaffuzlarının düzeltilmesi amaçlanır.

Satranç Kulübü
Köklü bir geçmişi olan satranç, kişinin zihinsel gelişimine olumlu katkısı olan ve onun sosyalleşmesini sağlayan; hızlı, planlı ve stratejik düşünebilmeyi kavratan bir zekâ oyunudur. Bu niteliklere sahip satrancın üyelerimiz tarafından daha iyi tanınıp ondan daha iyi faydalanılması amaçlanır.

Resim Kulübü
Üyelerimizin hayal gücünü geliştirmek ve somut hale getirmek, el becerilerini ve yeteneklerini ortaya çıkartmak amaçlanır.

Yaşlılara Saygı Kulübü
Her zaman deneyim ve tecrübelerinden yararlandığımız ve dünya nüfusunun yüzde 10’unu oluşturan yaşlılara, sevgi ve saygıyı dile getirmek için, büyüklerimizi sadece özel gün ve haftalarda değil yılın her gününde hatırlayarak onlarla birlikte olduğumuzu onlara hissettirmek amaçlanır.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü
Çocukların sosyal sorumluluk bilincini geliştirmek adına Sosyal İşler Müdürlüğünce belirlenen mağdurlarla aileleri tanıştırmak, çocuklarının birlikte zaman geçirmelerini sağlamak, ihtiyaçlarını gidermek amaçlanır.

Spor Kulübü
Üyelerimizin ders, kurs ve diğer programları dışında sportif faaliyetlerde bulunabilecekleri aynı zamanda eğlenebilecekleri, yeni arkadaşlar edinip sosyalleşeceği alanlar oluşturmaktır.
- Bisiklet severler grubu
- Trekking grubu
- Oryantring

Etkinliklerimiz
- Sosyal ve Kültürel Faaliyetler
- Eğitim Destek Hizmetleri
- Sağlık Hizmetleri
- Spor Hizmetleri
- Psiko-Sosyal Destek ve Danışmanlık Hizmetleri
- Turnuvalar

Çocuk kulüplerinden faydalanmak için;
- Öğrenci Belgesi
- Kimlik Fotokopisi
- 2 adet Fotoğraf
sinnerxx Nickli kullanıcının imzası
Müslüman Bir Anne Babadan Doğan,
Kulağına Bir Ezan ve Gamet İle Bir Müslümanın İsmi Verilen,
Her Türlü Naneyi Yese de Domuz Eti Yemeyen
Mübarek Gün ve Gecelerde İçmeyen
Vatan Millet Din Devlet Mukaddesat Tehlikeye Girince de
Balta Nacak Kazan Kürek Alıp Saldırana TÜRK derler...


Alıntı ile Cevapla

Yeni Yorum Gönder  Yeni Konu Gönder 

Sakarya Belediyesi Çocuk Kulüpleri Yeni Dönem Kurs Kayıtları Başladı Konusunun Etiketleri Etiketler
Sakarya Belediyesi Çocuk Kulüpleri Yeni Dönem Kurs Kayıtları Başladı Konusunun Linki Direk Link
Sakarya Belediyesi Çocuk Kulüpleri Yeni Dönem Kurs Kayıtları Başladı Konusunun HTML Kodu HTML Link
Sakarya Belediyesi Çocuk Kulüpleri Yeni Dönem Kurs Kayıtları Başladı Konusu BBCode Linki BBCode Link
Sakarya Belediyesi Çocuk Kulüpleri Yeni Dönem Kurs Kayıtları Başladı Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Etkinlikleri 2012 sinnerxx 0 1,711 16-07-2012 9:58
Son Yorum: sinnerxx
  Kocaeli Belediyesi Çözüm Üretiyor, Adapazarı Belediyesi Yatıyor sinnerxx 0 1,261 27-01-2012 1:20
Son Yorum: sinnerxx
  Sakarya Belediyesi Büyükşehir Akademi Sonbahar Dönemi Kayıtları Başladı sinnerxx 0 1,297 06-10-2011 0:36
Son Yorum: sinnerxx
  Fi-Yapı Sakarya İNAN Üniversitesi İçin Çalışmalar Başladı sinnerxx 0 1,510 05-10-2011 23:43
Son Yorum: sinnerxx
  Sakarya Belediyesi 2011 Yılı Sonbahar Doğa Yürüyüşleri Başlıyor sinnerxx 0 1,377 01-10-2011 14:33
Son Yorum: sinnerxx

Sakarya Belediyesi Çocuk Kulüpleri Yeni Dönem Kurs Kayıtları Başladı indir, Sakarya Belediyesi Çocuk Kulüpleri Yeni Dönem Kurs Kayıtları Başladı Videosu, Sakarya Belediyesi Çocuk Kulüpleri Yeni Dönem Kurs Kayıtları Başladı online izle, Sakarya Belediyesi Çocuk Kulüpleri Yeni Dönem Kurs Kayıtları Başladı Bedava indir, Sakarya Belediyesi Çocuk Kulüpleri Yeni Dönem Kurs Kayıtları Başladı Yükle, Sakarya Belediyesi Çocuk Kulüpleri Yeni Dönem Kurs Kayıtları Başladı Hakkında, Sakarya Belediyesi Çocuk Kulüpleri Yeni Dönem Kurs Kayıtları Başladı nedir, Sakarya Belediyesi Çocuk Kulüpleri Yeni Dönem Kurs Kayıtları Başladı Free indir, Sakarya Belediyesi Çocuk Kulüpleri Yeni Dönem Kurs Kayıtları Başladı oyunu, Sakarya Belediyesi Çocuk Kulüpleri Yeni Dönem Kurs Kayıtları Başladı download


Hızlı Menü: