Güz Dönemi Bitti, Otobüs Firmaları Felç Oldu

Güz Dönemi Bitti, Otobüs Firmaları Felç Oldu

Sakarya Üniversitesi Öğrencilerinin artık her sene yaşamaya başladıkları Ulaşım Sorunu finallerin bitmesi ile tekrardan gün yüzüne çıktı.

İstanbul, Eskişehir ve Ankara yönüne giden öğrencilerin asıl yükünü taşıyan Tren Seferlerinin iptal olması sürecinden sonra başlayan yoğunluk bu senede kendisini yine gösterdi.

Final Sınavları ile Bütünleme Sınavları arasında 1 Hafta vara olan öğrenciler bu arayı ailelerinin yanında geçirmek isteyince İstanbul ve Ankara yönüne gitmekte olan Otobüs Firmalarının önünde uzun kuyruklar oluşmasına sebep oldular.

Tren Seferlerinin gelecek aylarda başlayacak olması bu sorunun giderilmesinde önemli bir yardımcı olacak gibi görünüyor.

Özellikle Otobüs Firmalarının Final Dönemlerine yakın zam yapması ve öğrencilerin Mecburen zamlı fiyattan ulaşım sağlamaları da büyük bir sorun.

Güz Dönemi Bitti, Otobüs Firmaları Felç Oldu

Haftalar öncesinden biletlerini alan öğrencilerin yanında biletlerini son güne bırakan öğrencilerinde var olması, istenildiği gün ve saatte bilet bulunamamasına sebep oluyor.

Otobüs firmaları ek seferler ile yoğunluğu azaltmaya çalışsalar da yine de beklemek durumunda kalan öğrenci sayısı çok fazla.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Bilgilendirme
SAÜ 2017-2018 Akademik Takvim Sakarya Üniversitesi Yurt ve Apart Daire


bian ajans Öğrenciye Kiralık Daire  Üniversite Yurt Rehberi Sakarya Üniversitesi Öğrenci Portalı