Hendek Eğitim Fakültesi Öğrencisine Link Girişimi

Hendek Eğitim Fakültesi Öğrencisine Link Girişimi

Hendek Eğitim Fakültesi’nde öğrenim gören bir öğrenciye yönelik saldırıyla başlayan gerginlik, önceki gün tehlikeli boyutlara ulaştı. Öğrencilere yönelik linç girişimine varan gerginlik, güvenlik güçlerinin ve yetkililerin araya girmesiyle yatıştırıldı.

Bizim Sakarya Gazetesinin haberine göre Eğitim Fakültesi’nde öğrenim gören bir öğrenci, üç gün önce alkollü olduğu belirlenen bir kişinin saldırısına uğradı. Saldırgan polis tarafından gözaltına alındı.

Etnik kökeni nedeniyle saldırıya uğrayan öğrenci durumu okulda arkadaşlarına anlattı.

Önceki gün Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın idam edilişini protesto eden öğrenciler, sloganlarla arkadaşlarına yapılan saldırıyı da kınadı. Bu arada, bazı kişiler göstericilerin PKK propagandasını yaptığını söyleyerek halkı galeyana getirmek istedi. Kışkırtma sonucu çok sayıda kişi gençlerin üzerine yürüyerek linç etmeye kalkıştı. Öğrenciler saldırganların elinden kurtularak okula sığındı. Bu arada PKK propagandası yapıldığını iddia edenler de okula kadar geldiler.

Güvenlik güçlerinin araya girmesi ve fakülte yönetiminin gayretleri sonucu olaylar yatıştırıldı.

Hendek Eğitim Fakültesinde Link Girişimi

OKULDA SORUN YOK 

Fakülte Dekan Vekili Mehmet Kaya, Bizim Sakarya’ya yaptığı açıklamada üzücü bir olay yaşandığını, ancak sağduyulu çabalarla ortamın sakinleştiğini söyledi. Okulda herhangi bir gerginliğin bulunmadığını, öğrencilerin dün şenlikte bir arada eğlendiğini ifade eden Kaya, “Ancak dışarıda olayı siyaseten kullanmak isteyenler olabilir. Provokasyona dikkat etmek gerekir” diye konuştu.

Kaynak: MedyaBar.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Bilgilendirme
SAÜ 2017-2018 Akademik Takvim Sakarya Üniversitesi Yurt ve Apart Daire


bian ajans Öğrenciye Kiralık Daire  Üniversite Yurt Rehberi Sakarya Üniversitesi Öğrenci Portalı