Sakarya’da İkinci El Piyasası Oldukça Değerli

Sakarya’da İkinci El Piyasası Oldukça Değerli

Sakarya’da özellikle Üniversitenin açılmasına yakın dönemde başlayan 2. El Pazarındaki yükseliş akademik takvimin sona ermesine kadar yüksek bir satış seyri ile ilerlemeye devam ediyor.

Sıfır ürünlerin pahalı olması sebebiyle 2. El Eşya alma yoluna giden Üniversite Öğrencileri genellikle Beyaz Eşya ve Koltuk Takımı gibi ürünlere harcamalar yapıyorlar.

Sakarya 2. El Eşya
Sakarya 2. El Eşya

Sakarya’da 14 yıllık esnaf olan 49 yaşında ki İsmail Şahin, “Satışların 2000 yılından sonra büyük artış gösterdik. Sektörümüz gittikçe büyüyor. Daha çok eşyalara öğrenci ve işçiler rağbet gösteriyor. Yatak, çalışma masası, halı, beyaz eşyalar satılıyor” dedi.

Sektörde ki sıkıntıları da dile getiren Şahin, “Yer sıkıntısı çekiyoruz, görüntü kirliliğine neden olduğu için şehir merkezinde bu işi yapamıyoruz, kapalı alanlara ihtiyacımız var, belediyeden destek bekliyoruz. Beyaz eşya, tamirci vb. gibi esnaf da bu işi yapıyor. İkinci el satma ruhsatı olmadığı için bizim işimize engel oluyor. Bu tür esnafların disiplin ve kontrol altına alınarak satışların daha düzenli bir şekilde yapılmasını istiyoruz” diye konuştu.

Sakarya Öğrenci desteği ile büyümeye devam ediyor, 2. El Pazarı Sakarya için büyük bir gelir kaynağı haline dönüşüyor. Bu kapsamda bazı çalışmaların yapılmaya başlanması ise geç kalınmış bir uygulama gibi görünüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Bilgilendirme
SAÜ 2017-2018 Akademik Takvim Sakarya Üniversitesi Yurt ve Apart Daire


bian ajans Öğrenciye Kiralık Daire  Üniversite Yurt Rehberi Sakarya Üniversitesi Öğrenci Portalı