Nevruz Ateşi SAÜ’de Yandı, Öğrenciler Baharın Gelişini Kutladı

Nevruz Ateşi SAÜ’de Yandı, Öğrenciler Baharın Gelişini Kutladı

Baharın gelişini simgeleyen Nevruz Bayramı, Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsünde  düzenlenen şenlik ile Öğrenci ve Öğretim Görevlileri tarafından kutlandı.

SAÜ Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı’nın Esentepe Kampüsü’nde düzenlediği şenliğe Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Türkî cumhuriyetlerden ve Afrika’dan gelen yabancı öğrenciler, üniversite yönetimi ile birçok öğrenci katıldı.

Helikopter pist alanında yakılan nevruz ateşinin üzerinden atlayan öğrenciler, renkli görüntüler ortaya çıkardı. Etkinlikte nevruz pilavı ikram edildi ve çeşitli yarışmalar düzenlendi.

Nevruzun hem Türk dünyası için hem de Türkiye için önemli bir gün olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas, geleneksel hale getirdikleri Nevruz kutlamalarını bu yıl da coşkuyla gerçekleştirdiklerini ifade etti. Barışın ve kardeşliğin sembolü olan Nevruz ile yurtdışından gelen öğrencileri ve Türk öğrencileri bir araya getirmek istediklerini söyleyen Prof. Dr. Elmas, “Çok coşkulu ve güzel bir atmosfer. Hem Türkî cumhuriyetlerin, hem de bütün ülkemizin bayramını kutlarım. Nevruzun barış ve kardeşlik getirmesini dilerim” ifadelerini kullandı.

Kaynak: haber.sakarya.edu.tr

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Bilgilendirme
SAÜ 2017-2018 Akademik Takvim Sakarya Üniversitesi Yurt ve Apart Daire


bian ajans Öğrenciye Kiralık Daire  Üniversite Yurt Rehberi Sakarya Üniversitesi Öğrenci Portalı