Öğrenci Kimlikleri Değişiyor, Mezun Öğrencilere Kimlik Çıkıyor

Öğrenci Kimlikleri Değişiyor, Mezun Öğrencilere Kimlik Çıkıyor

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) tarafından 2016/2017 Eğitim ve Öğretim yılında başta Yeni Öğrenciler olmak üzere Tüm Öğrenci Kimliklerini değiştirilecek ve Karekod Uygulaması kimliklere uygulanacak.

SAÜ Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı’nın 2016 yılı hedefleri içinde yer alan uygulama ile 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında Sakarya Üniversitesi’ni yeni kazanan öğrencilere verilmek üzere basılacak kimlikler ile öğrenci işleri tarafından verilen öğrenci belgesi ve not durum belgesinde karekod uygulamasına geçilecek. Uygulama gerek öğrenci memnuniyeti ve gerekse sahteciliğin önlenmesi açısından büyük bir adım olacak.

 

Belge Alımları Karekod İle Yapılabilecek

Karekod uygulamasına geçildiği zaman, öğrencilerin kimliklerinde bulunan kare kod sorgulaması yapıldığında, tanımlı web adresine yönlenerek (ÖKKS: Öğrenci Kimlik Kartı Sorgulama) öğrencinin, kayıt durumu sorgulanabilecek.

Sistem sayesinde, Sakarya Üniversitesi’ne bağlı bütün fakülte, yüksek okul ve meslek yüksek okullarında bulunan öğrenciler, bu iş için tahsis edilen bilgisayarlardan, öğrenci kimliğini okutarak öğrenci belgesi, transkript gibi belgelerin dijital imzalı ve barkotlu çıktılarını alabilecek.

 

Saü'de Kimlik Kartları Değişiyor
Saü’de Kimlik Kartları Değişiyor

 

SABİS Üzerinden Öğrenci Belgesi Alınabilecek

Öğrenciler kendine ait SABİS (Sakarya Üniversitesi Bilgi Sistemi) kullanıcı adı ve şifresiyle internet erişiminin olduğu her yerden öğrenci belgesi alabilecek.

Öğrencilere verilen belgelerin sistem üzerinde sorgulanmasına olanak sağlayan uygulama sayesinde sahteciliğin önüne geçilecek.

 

Mezun Öğrencilere de Kimlik Verilecek

Mezun Öğrencilere sunulacak olan Mezun Öğrenci Kimliği ile ilerleyen süreçte öğrencilerin Mezuniyet Belgesi ve Diploma gibi verilere hızlı ve kolay bir şekilde ulaşması sağlanacak.

Mezun Öğrenci Kimliklerinin nasıl dağıtılacağı ise henüz netleşmiş değil.

 

Öğrenci Kimlikleri Değişiyor, Mezun Öğrencilere Kimlik Çıkıyor
Öğrenci Kimlikleri Değişiyor, Mezun Öğrencilere Kimlik Çıkıyor

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Bilgilendirme
SAÜ 2017-2018 Akademik Takvim Sakarya Üniversitesi Yurt ve Apart Daire


bian ajans Öğrenciye Kiralık Daire  Üniversite Yurt Rehberi Sakarya Üniversitesi Öğrenci Portalı