Öğrenci Konseyi: “Suçlu SAÜ Yönetimi, Basın İse Yandaş”

Öğrenci Konseyi: “Suçlu SAÜ Yönetimi, Basın İse Yandaş”

SAÜ Konsey Başkanı Yavuz Selim SALMAN katlamalı harç ile ilgili yapılan basın açıklaması sonrasında Sakarya Üniversitesi kampüs kafeteryasında açılan pankartı “provokasyon” olarak yorumladı.

Salman, yaşanan olaylar ve konuya ilişkin basında çıkan haberler üzerine sosyal medya hesabından yayınladığı duyuru metninde yaşananlar için şu yorumu yaptı:

 

 

“Öğrenci Konseyine Mal Edilmek İsteniyor”

“Medyaya yansıyan haberlerde, bugün üniversitemizde yaşanan üzüntü verici hadiselerin öğrenci konseyine mal edildiğine şahit olmaktayız. Öncelikle hakikate istinaden oluşturulmamış bu ithamları reddediyor ve itham sahiplerinin gazetecilik ahlakına binaen tekzip yayınlamasını umuyoruz.

 


“Eylemin Bize Yıkılması Etik Dışı ve Mantıksız”

Öğrenci konseyi olarak hadiselerin vuku bulduğu mahalde yaptığımız tek faaliyet basın açıklaması olmuştur. Katmalı harç konusunda en başından beri öğrencinin yanında yer alan tavrımızı daha da gür bir nida ile dile getirmek adına yaptığımız basın açıklamasından sonra, ben ve temsilci arkadaşlarım mahalden ayrılmış bulunmaktaydık. Şahsımın bulunmadığı bir ortamda vuku bulan hadiseleri öğrenci konseyi gerçekleştirmiş gibi yansıtmak etik dışı ve mantıksızdır.

Öğrenci Konseyi Suçlu SAÜ Yönetimi, Basın İse Yandaş
Öğrenci Konseyi Suçlu SAÜ Yönetimi, Basın İse Yandaş

 

“Tek Sorumlu Sakarya Üniversitesi Yönetimi”

Bizler üniversitemizin böyle olaylarla anılmasını arzu etmemekteyiz. Günler öncesinden sosyal medyada hazırlığı yapılan bu eylemin, katmalı harç kisvesi altında art niyetler taşıdığını üniversite yönetime ilettik ve nitekim düşüncelerimizde haklı çıktık.

Yaşanan bu hadiselerin müsebbibi öğrenci konseyi değil, art niyetli bir eylemin doğuracağı sonuçları dikkate almayan ve olası olayların engellenmesi adına hiçbir tedbir uygulamayan üniversite yönetimidir.

“Katlamalı harç”la “Anadilde eğitim ve Charlie Hebdo” ne kadar birbirinden alakasız ise SAÜ Öğrenci Konseyi ile yaşanan hadiseler aynı nispette alakasızdır.

Şu ana kadar her konuda öğrencinin yanında yer alan tavrımız ve seksen bin öğrencinin resmi temsil organı olma şuuruyla yaptığımız çalışmalar hepinizin malumudur. Bizler öğrenci konseyine şahsi görüşlerimizi yansıtmamaya ve sadece öğrenci meseleleriyle alakadar olmaya devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…

SAÜ Öğrenci Konseyi Açıklaması
SAÜ Öğrenci Konseyi Açıklaması

(Haber Hülya Sürücü)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. böyle atmasyon bir konsey başkanı görmedim…Faşist saldırı planlayan konsey başkanı mı olur.Tüm olayların sebebi bu kişilik ve zihniyetidir.ister katlamalı harç olsun , ister charlie hebdo olsun ne fark eder hak haktır ..Başkan türkeşin askeri olmakla olmuyoor bu işler bırak sen.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Bilgilendirme
SAÜ 2017-2018 Akademik Takvim Sakarya Üniversitesi Yurt ve Apart Daire


bian ajans Öğrenciye Kiralık Daire  Üniversite Yurt Rehberi Sakarya Üniversitesi Öğrenci Portalı