“Özgecan Aslan” Açıklaması Sonrasında Verilen Poz Tepki Aldı

“Özgecan Aslan” Açıklaması Sonrasında Verilen Poz Tepki Aldı

Özgecan ASLAN için Sakarya Üniversitesinde düzenlenen Basın Açıklaması sonrasında SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer ELMAS ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı eski Yardımcısı Çiğdem Erdoğan ATABEK tarafından verilen poz tepki almaya başladı.

Sakarya Üniversitesi Haber Merkezi tarafından basına servis edilen Basın Açıklaması Fotoğrafları arasında yer alan bir fotoğrafta Rektör ELMAS ve Bakan Eski Yardımcısı ve Milletvekili Aday Adayı ATABEK rektörlük odasında Gülerek poz veriyorlardı.

Bu pozun Özgecan ASLAN Eylemi ve Basın Açıklaması ile birlikte dağıtılan fotoğraflara eklenmesi haberi okuyanların tepkisi ile karşılaşılmasına sebep oldu.

Oldukça önemli bir soruna parmak basılması gereken, gencecik bir kızın ölümü ile sonuçlanan ve tüm Türkiye’de tepki ile karşılanan bir olayın basın açıklamasından sonra Gülerek Poz Verilmesi ve bunun Basına Servis Edilmesi pekte şık bir davranış olarak görünmedi.

 

Bu Tarz Konularda Daha Dikkatli Olunmalı

Oldukça önemli konumlarda bulunan Rektör Muzaffer ELMAS ile Eski Bakan Yardımcısı, Yeni Milletvekili Aday Adayı Çiğdem ATABEK’in bu tarz konularda daha dikkatli olmaları gerekiyor.

Bu tarz hatalı adımlar yapılan açıklama ve koyulan tavrın bile önüne geçip, haberi okuyanlarda farklı izlenimler oluşmasına sebep olabiliyor.

Sakarya Üniversitesi ve Sakarya KADEM’den Ortak Özgecan Açıklaması
Sakarya Üniversitesi ve Sakarya KADEM’den Ortak Özgecan Açıklaması

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

    • “Çalarak Haber” iddianızı kanıtlamanızı rica ediyorum. Artı olarak ortada bir kışkırtma yok. Basına dağıtılan resimlere bakılınca ortada olan bir durum.

      • Kesinlikle kışkırtıcı bir haber. Nerede ise Özgecan cinayetinden mutluluk duydular diyeceksiniz. Sonuç olarak resmin üzerinden yapılan bir yorum. Kendimize ait yorumlar ne zamandır haber niteliği taşır oldu. Evet günün muhtevasını unutup gafla bu resimler basına verilmiş olabilir, bunu da ayyuka çıkarıp işlemenin kime faydası var?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Bilgilendirme
SAÜ 2017-2018 Akademik Takvim Sakarya Üniversitesi Yurt ve Apart Daire


bian ajans Öğrenciye Kiralık Daire  Üniversite Yurt Rehberi Sakarya Üniversitesi Öğrenci Portalı