Resul DİNDAR Sakarya Konseri (11 Aralık 2013)

Resul DİNDAR Sakarya Konseri (11 Aralık 2013)

Karadeniz müziğinin genç temsilcisi, gençlerin gözdesi Resul DİNDAR beklenen konseri ile Sakarya’da, Sakaryalı sevenleri ile bir arada olacak. 11 Aralık 2013 tarihinde yapılacak olan Resul DİNDAR Konseri ile ilgili tüm bilgiler aşağıdadır.

Konser Çark Caddesi Cevatbey İşhanında bulunan Atasoy Düğün Salonunda gerçekleştirilecektir. Bu sebeple bilet satışları sınırlı sayıda olacaktır. Dışarıda kalmak istemeyenler biletlerini hemen alabilirler.

Bilet satışları aşağıda belirtilen noktalardan 2 Aralık 2013 Pazartesi gününden itibaren başlayacaktır.

Bilet Ücretleri: 25 TL (Kapıda: 30 TL)

Bilet Satış Noktaları

  • SAÜ Merkez Kafeterya
  • HENDEK Egitim Fakültesi
  • ÇARK CAD.SAKLI CAFE
  • KAMPÜS KALYAN CAFE
  • SERDİVAN MİTOLOJİ CAFE

İletişim

0532 461 49 03 – 0539 928 17 61

Resul DİNDAR Sakarya Konseri (11 Aralık 2013)

Resul DİNDAR Kimdir?

24 Ocak 1982’de Artvin’in Hopa ilçesinde doğmuş olan Resul Dindar,büyük çoğunluğu memleketinde geçmiş olan yaşamının etkileri ve öngörüleri neticesinde Karadeniz müziğinin doğasında yetiştirmiştir kendisini.

Müziğin,bir araç yahut bir amaç olmaktan ziyade,aslen bir yaşam biçimi olduğu görüşünü ileri süren sanatçı,”her şey de bir parça armoni” vardır diyor ve “seslerin” yaşamındaki kapsamına vurgu yapıyor.

Dört yıl süreyle şarkılarını,beslendiği topraklarda icra eden Resul Dindar 2005 yılının Eylül ayında İstanbul’a çevirmiş rotasını.
“So Bulurt” adında arkadaşlarıyla kurduğu grupta Karadeniz müziğinin haykırışı ile iz sürmüş aslî ritmine ulaşana dek.Ve 2 yıllık bir müzik yolculuğunun ardından “So Bulurt” grubuna nokta koyma kararı almış grup arkadaşları ile…Akabinde 2008 yılının Temmuz ayında müzisyen arkadaşlarıyla “KARMATE” grubunun kuruculuğunu üstlenmiştir.Karmate’nin solisti,değirmenin temel taşlarından olan Resul Dindar;yüreğini türkülere kılavuz ederek devirmiş 28 yılını.Karmate ile başladığı 4,5 yıl süren yolculuğunda “Nani” ve “Nayino” adlarıyla iki albümde grubun solisti ve kurucu üyelerinden biri olma vasfıyla yer alan Dindar,2012 yılının Ağustos ayında Karmate grubundan ayrılmış ve yolculuğunu kendi müzik sularında sürdürme kararı almıştır.

Sanat;insanlığa,toplumlara,etkileşimlerine ve birlikteliklerine etki eden en asli unsurdur diyen sanatçı,insan eksenli bir yaşam anlayışını sanatının dahi üstünde tutmaktan geri durmamıştır hiçbir zaman.
“İnsan olmak” her şeyin ötesinde ve aslında temelinde barınan bir olgudur der,müziğiyle açtığı yolda ilerlerken.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Bilgilendirme
SAÜ 2017-2018 Akademik Takvim Sakarya Üniversitesi Yurt ve Apart Daire


bian ajans Öğrenciye Kiralık Daire  Üniversite Yurt Rehberi Sakarya Üniversitesi Öğrenci Portalı