SAİTEM Yangınının Maliyeti 1 Milyon TL Civarında

SAİTEM Yangınının Maliyeti 1 Milyon TL Civarında

Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsünde bulunan ve SAİTEM Ekibinin kullandığı Teknik Eğitim Fakültesi Mekanik Atölyesinde dün gece gerçekleşen yangın sonucunda 1 Milyon TL civarında bir maddi hasar ortaya çıktı.

Atölyede çalışma yapılırken AKÜ sebebiyle başladığı belirlenen yangın neticesinde sevindirici bir haber olarak herhangi bir Can Kaybı yaşanmadı.

Ancak yangın sonucu SAİTEM öğrencilerinin ürettiği 2010 yılı Türkiye birincisi ve dünya 9’uncusu SAGUAR 1, 2013 ve 2014 yıllarında Türkiye birincisi ve dünya 14’üncüsü SAGUAR 2, 2012 yılı Türkiye birincisi ve Avrupa 7’incisi Evrim 1 ile 2008 yılı Türkiye birincisi Avrupa üçüncüsü SAHİMO X3 isimli araçlar kül oldu.

Ayrıca yangın sırasında Ulusal ve Uluslararası Yarışmalarda alınan Ödül, Kupa, Derece ve Belgelerde yanarak kül oldu. Yangın sonucunda SAİTEM Ekibi tarafından araçların bakım, onarım ve yapımında kullanılan malzemelerde kullanılmaz hale geldi.

SAITEM Yangınının Maliyeti 1 Milyon Lirayı Buluyor
SAITEM Yangınının Maliyeti 1 Milyon Lirayı Buluyor

Başarıların Devamı İçin Maddi Destek Şart

SAİTEM Başkanı İbrahim Fırat, yangının akünün patlamasıyla meydana geldiğini belirterek, “Atölyemizde bulunan arkadaşlarımız yangını söndürmek istemiş ancak söndürememişler. Yangın büyüyünce kendilerini dışarı atarak, aracın sadece birini dışarıya çıkarabilmişler. Ulusal ve uluslar arası alanda dereceye giren güneş ve diğer enerji kaynakları ile çalışan 4 aracımız yandı. Araçların yanında malzemelerimiz ve kazandığımız kupalar da yandı. Ancak bunlar bizim ürettiğimiz araçlardı bizim bilgilerimize bir şey olmadı. İnşallah daha iyilerini üreteceğiz. Destek bekliyoruz. Maddi hasar yaklaşık bir milyon TL” dedi.

 

Rektörlük Atölyeyi Yeniden Hazırlayacak

Yangın sonrasında kullanılmaz hale gelen Teknik Eğitim Fakültesi Mekanik Atölyesi Rektörlük tarafından onarılarak yeniden SAİTEM Ekibinin kullanımına sunulacak.

 

Fotoğraflar: SakaryaRehberim

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Bilgilendirme
SAÜ 2017-2018 Akademik Takvim Sakarya Üniversitesi Yurt ve Apart Daire


bian ajans Öğrenciye Kiralık Daire  Üniversite Yurt Rehberi Sakarya Üniversitesi Öğrenci Portalı