Sakarya Üniversitesi 2013 Yılı Bölüm ve Fakülte Birincileri (Tam Liste)

Sakarya Üniversitesi 2013 Yılı Bölüm ve Fakülte Birincileri (Tam Liste)

2012 / 2013 Eğitim ve Öğretim yılında Sakarya Üniversitesinden mezun olan ve Fakülteler ile Bölümlerinden Birincilik ile ayrılan öğrencilerin tam listesi Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayınlanmıştır.

İşte SAÜ 2013 Birincileri…

Sakarya Üniversitesi 2013 Yılı Bölüm ve Fakülte Birincileri
Sakarya Üniversitesi 2013 Yılı Bölüm ve Fakülte Birincileri

EĞİTİM FAKÜLTESİ

Fakülte Birincisi: Songül Saraç (Zihinsel Engelliler Öğretmenliği, 3.96)

Bölüm Birincileri:

  • Sınıf öğretmenliği: Taşkın Eygün
  • Fen Bilgisi öğretmenliği: Halil Öğüt
  • Okul öncesi öğretmenliği: Arzu Yalçınkaya
  • Sosyal Bilgiler öğretmenliği: Ümit Hayat
  • Türkçe öğretmenliği: Serap Maden
  • Bilgisayar ve öğretim tek.öğr.: Etem Dursun
  • Beden Eğitimi ve Spor öğr.: Erkan Üçan
  • Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık: Hatice Gizem Gündoğan
  • Zihin Engelliler öğretmenliği: Songül Saraç
  • İlköğretim Matematik öğretmenliği: Nuran Şeyma Akyörük

FEN – EDEBİYAT FAKÜLTESİ

Fakülte Birincisi: Gülistan Ünal (Tarih, 3.96)

Bölüm Birincileri:

  • Matematik: Melek Eriş
  • Fizik: Talha Zafer
  • Kimya: Selime Atmaca
  • Türk dili ve Edebiyatı: Şehri Acar
  • Alman Dili ve Edebiyatı: Zeliha Deniz
  • Sosyoloji: Seher Görgülü
  • Tarih: Gülistan Ünal
  • Felsefe: Ceylan Önder
  • Coğrafya: Selin Yıldız
  • Biyoloji: Hilal Şanlı
  • Sosyal Hizmet: Mehmet Gölgesiz
  • Mütercim Tercümanlık: Esra Akman

 

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ

Fakülte Birincisi: Tuğba Marmara (Seramik Cam, 3.89)

Bölüm Birincileri:

  • Seramik Cam: Tuğba Marmara
  • Resim: Hilal Balcı
  • Geleneksel Türk El Sanatları: Zeynep Tuti

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

Fakülte Birincisi: Hülya Çınar (Siyaset Bilimi ve Kamu yönetimi, 3.83)

 Bölüm Birincileri:

  • İktisat: Fatih Ertan
  • Siyaset Bilimi ve Kamu yönetimi: Hülya Çınar
  • Çalışma eko.ve end.iliş.: Zeynep Odacı
  • Uluslararası İlişkiler : Dilek Küçükboz
  • Maliye: Satılmış Göksülük

 

İLAHİYAT FAKÜLTESİ

Fakülte Birincisi: Tuğba Kocaman (ilahiyat, 3.87)

 Bölüm Birincileri:

  • İlahiyat: Tuğba Kocaman
  • İlahiyat(ilitam): Semra İzgi

 

İŞLETME FAKÜLTESİ

Fakülte  Birincisi: Zafer Akça (İnsan Kaynakları Yönetimi, 3.61)

 Bölüm Birincileri:

  • İşletme: Ahmet Fatih Kılıç
  • Turizm İşletmeciliği: Nilgün Bıçakcı
  • İnsan Kaynakları Yönetimi: Zafer Akça

 

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

Fakülte Birincisi: Mehtap Dursun (Çevre Mühendisliği, 3,83)

Bölüm Birincileri:

  • Elektrik ve Elektronik Mühendisliği: Yasin Genç
  • Endüstri Mühendisliği: Lamia Gülnur Kasap
  • İnşaat Müh.: Ezgi Sevim
  • Makina Mühendisliği: Çağla Özay
  • Metalurji ve Malzeme Mühendisliği: Fehime Kamburoğlu
  • Çevre mühendisliği: Mehtap Dursun
  • Jeofizik Mühendisliği: Merve Öztürk
  • Bilgisayar Mühendisliği: Hatice İlçi
  • Gıda Mühendisliği: Merve Yücel

 

TEKNİK EĞİTİM FAKÜLTESİ

Fakülte Birincisi: Çiğdem İpar (Bilgisayar Sistemleri Öğr. , 3.69)

 Bölüm Birincileri:

  • Elektronik öğretmenliği: Şaban Karaçam
  • Otomotiv öğretmenliği: Beşir Demirözü
  • Metal öğretmenliği: Serdar Gökhan Akça
  • Yapı öğretmenliği: Numan Durmaz
  • Bilgisayar Sistemleri Öğr.: Çiğdem İpar

BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU

Yüksekokul Birincisi: Ercan Sarıaydın (Spor Yöneticiliği, 3.60)

Bölüm Birincileri:

  • Rekreasyon: Işıl Sarıkamış
  • Spor Yöneticiliği: Ercan Sarıaydın

 

DEVLET KONSERVATUARI

Konservatuar Birincisi: Serap Arslan (Türk Müziği, 3.91)

 Bölüm Birincileri:

  • Temel Bilimler: Ruşan Filiztek
  • Türk Müziği: Serap Arslan
  • Türk Halk Oyunları: Kübra Erdem

 

SAĞLIK YÜKSEKOKULU

Yüksekokul Birincisi: Gül Işıl Arı (Ebelik, 3.67)

Bölüm Birincileri:

  • Hemşirelik: Handenur Başaran
  • Ebelik: Gül Işıl Arı

 

ADAPAZARI MESLEK YÜKSEKOKULU

Yüksekokul Birincisi: Şevket Can Karadağ (Elektronik Teknolojisi, 3.91)

Bölüm Birincileri:

  • Bilgisayar Programcılığı: Cemre Melih Genç
  • Mekatronik: Bünyamin İmamoğlu
  • Elektronik Teknolojisi: Şevket Can Karadağ
  • İnternet ve Ağ Teknolojileri: Salih Akar

 

AKYAZI MESLEK YÜKSEKOKULU

Yüksekokul Birincisi: Muhammed Elbaş (Gaz ve Tesisatı Teknolojisi, 3.91)

Bölüm Birincileri:

  • İşletme Yönetimi: Mustafa Tahtacıoğlu
  • Gaz ve Tesisatı Teknolojisi: Muhammet Elbaş
  • Dış Ticaret: Meryem Öztürk
  • Muhasebe ve Vergi Uygulamaları: Sevil İlgezdi
  • Mobilya Ve Dekorasyon: Onur Müslüm Fazlıoğlu
  • Makine: Merve Solmaz
  • İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi: Elif Balıkçı

 

ALİ FUAT CEBESOY MESLEK YÜKSEKOKULU

Yüksekokul Birincisi: Muhammet Can Polat (Maliye, 3.84)

Bölüm Birincileri:

  • İşletme Yönetimi: Ayşe Duru
  • Muhasebe ve Vergi Uygulamaları: Zennure Gizem Cankurtaran
  • Maliye: Muhammed Can Polat
  • Halkla İlişkiler ve Tanıtım: Mustafa Giresun
  • Dış Ticaret: Sümeyra Coşkun

 

FERİZLİ MESLEK YÜKSEKOKULU

Yüksekokul Birincisi: Derya Özkurt (Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, 3.57)

Bölüm Birincileri:

  • İşletme Yönetimi: Burcu Kocadağ
  • Muhasebe ve Vergi Uygulamaları: Derya Özkurt
  • Tekstil Teknolojisi : Didem Şimşek

 

GEYVE MESLEK YÜKSEKOKULU

Yüksekokul Birincisi: Zeynep Talaş (Dış Ticaret, 3.87)

Bölüm Birincileri:

  • Muhasebe Ve Vergi Uygulamaları: Yunus Emre Çöp
  • İşletme Yönetimi: İsmail Akduman
  • Dış Ticaret: Zeynep Talaş
  • Emlak ve Emlak Yönetimi: Emre Cengiz
  • Bankacılık ve Sigortacılık: Öznur Sezgin
  • Mimari Restorasyon: Burçin Durak

 

HENDEK MESLEK YÜKSEKOKULU

Yüksekokul Birincisi Hanife Gültaş (Muhasebe Ve Vergi Uygulamaları, 4.00)

Bölüm Birincileri:

  • Bilgisayar Programcılığı: Muhammet Öğüt
  • Elektrik: Hakan Yılmazkurt
  • İnşaat Teknolojisi: Yavuz Selim Akçay
  • İşletme Yönetimi: Başak Tutkun
  • Muhasebe Ve Vergi Uygulamaları: Hanife Gültaş
  • Makine: Okan Menteşe
  • Makine, Resim ve Konstrüksiyon: Enes Yazıcı
  • Elektronik Teknolojisi: Emrah Yıldırım
  • Pazarlama: Burçin Özcan

 

KARASU MESLEK YÜKSEKOKULU

Yüksekokul Birincisi: Sevilay Aktaş (Turizm ve Otel İşletmeciliği, 3.91)

Bölüm Birincileri:

  • Bilgisayar Programcılığı: Abdulkadir Koç
  • Muhasebe ve Vergi Uygulamaları: Müzeyyen Güler
  • Turizm ve Otel İşletmeciliği: Sevilay Aktaş

 

KAYNARCA SEYFETTİN SELİM MESLEK YÜKSEKOKULU

Yüksekokul Birincisi: Ümmügülsüm Demirel (Bilgisayar Programcılığı, 3.82)

Bölüm Birincileri:

  • İşletme Yönetimi: Ahmet Kılıç
  • Muhasebe Ve Vergi Uygulamaları: Mehmet Nacır
  • Bilgisayar Programcılığı: Ümmügülsüm Demirel
  • Maliye Programı: Osman Demirel

 

KIRKPINAR TURİZM MESLEK YÜKSEKOKULU

Yüksekokul Birincisi: Özlem Sönmez (Turizm ve Otel İşletmeciliği, 3.28)

Bölüm Birincileri:

  • Turizm ve Otel İşletmeciliği: Özlem Sönmez
  • Turizm ve Seyahat Hizmetleri: Furkan Karahan

 

PAMUKOVA MESLEK YÜKSEKOKULU

Yüksekokul Birincisi: Ayşe Eski (Dış Ticaret, 3.67)

Bölüm Birincileri:

  • Gıda Teknolojisi: Binnur Kuzu
  • Süt Ve Ürünleri Teknolojisi: Arzu Devecioğlu
  • Pazarlama: Mustafa Balcı
  • Dış Ticaret: Ayşe Eski
  • İşletme Yönetimi: Merve Seloğlu
  • Peyzaj Ve Süs Bitkileri: Canan Üstündağ

 

SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

Yüksekokul Birincisi: Esma ÖZBEN (Tıbbi Laboratuvar Teknikler 3.98)

Bölüm Birincileri:

  • Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik: Zehra Soy
  • Tıbbi Laboratuvar Teknikleri: Esma ÖZBEN
  • Çocuk Gelişimi: Elif Sevim
  • Yaşlı Bakımı: Demet Gedikli

 

SAKARYA MESLEK YÜKSEKOKULU

Yüksekokul Birincisi: Melike Çolak (Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, 3.98)

Bölüm Birincileri:

  • Otomotiv Teknolojisi: Mehmet Yasin Turan
  • İnşaat Teknolojisi: Derya Küpçü
  • Makine, Resim ve Konstrüksiyon: Muhammed Ali Kayık
  • İşletme Yönetimi: Bahar Parlak
  • Makine: Soner Aydın
  • Elektrik: Ali Okan Demirel
  • Seramik, Cam ve Çinicilik: Nihan Özen
  • Muhasebe ve Vergi Uygulamaları: Melike Çolak
  • Çevre Koruma ve Kontrol: Gülay Elçik
  • Gaz ve Tesisatı Teknolojisi: Burhanettin Demirel
  • Bilgisayar Programcılığı: Cengiz Özdemir
  • Elektronik Teknolojisi: Murat Haldız
  • Mekatronik: Umut Kırmızı
  • Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı: Melike Gök
  • Halkla İlişkiler ve Tanıtım: Gözde Özbilen
  • Lojistik: Oğuz Kaan Koç
  • Basın ve Yayıncılık: Kübra Karaman

 

SAPANCA MESLEK YÜKSEKOKULU

Yüksekokul Birincisi: Seda Çobanoğlu (Halkla İlişkiler ve Tanıtım, 3.70)

Bölüm Birincileri:

  • Bahçe Tarımı: Derya Varcin
  • Muhasebe ve Vergi Uygulamaları: İlkay Kocaman
  • Peyzaj ve Süs Bitkileri: Aylin Can
  • Halkla İlişkiler ve Tanıtım: Seda Çobanoğlu
  • Bankacılık ve Sigortacılık: Nazlı Sordi
  • Dış Ticaret: Bengisu Gamze Bezer
  • İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi: Tuğba Gökfiliz

 

Üniversite Lisans Birincisi:

  • Fen Edebiyat Fakültesi: Gülistan ÜNAL ( Tarih, 3.96)
  • Eğitim Fakültesi: Songül SARAÇ: ( Zihinsel Engelliler Öğretmenliği, 3.96)

Üniversite Lisans İkincisi :

  • Fen Edebiyat Fakültesi: Hilal ŞANLI (Biyoloji Bölümü, 3.94)

Üniversite Lisans Üçüncüsü :

  • Devlet Konservatuarı: Serap ARSLAN  (Türk Müziği, 3.91)

 

Meslek Yüksekokulları Birincisi :

  • Hendek Meslek Yüksekokulu: Hanife GÜLTAŞ (Muhasebe Uygulamaları, 4.00)

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Bende 3.83 ortalama ile mezun oldum İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyeset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden ama neye göre Hülya isimli arkadaş birinci seçildi de benim adım dahi geçmedi çok merak ediyorum açıkçası.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Bilgilendirme
SAÜ 2017-2018 Akademik Takvim Sakarya Üniversitesi Yurt ve Apart Daire


bian ajans Öğrenciye Kiralık Daire  Üniversite Yurt Rehberi Sakarya Üniversitesi Öğrenci Portalı