29.05.2017 - Sakarya Üniversitesi Öğrenci Portalı

Sakarya Üniversitesi 2016 Eylül Dönemi Tek Ders Sınavı Duyurusu

Öğrenciler tarafından sıkça sorulan Yaz Okulu ve Muafiyet Sonrası Tek Ders Sınavı ile alakalı Sakarya Üniversitesi tarafından açıklama yapıldı.

Sakarya Üniversitesi 2016 Eylül Dönemi Tek Ders Sınavı Duyurusu

Öğrenciler tarafından sıkça sorulan Yaz Okulu ve Muafiyet Sonrası Tek Ders Sınavı ile alakalı Sakarya Üniversitesi tarafından açıklama yapıldı.

Yapılan açıklama aşağıdaki gibidir.

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında Üniversitemiz dışındaki diğer Yükseköğretim Kurumlarından Yaz Okulunda ders almış ve/veya Üniversitemiz Önceki Öğrenmelerin Tanınması Muafiyet Sınavları sonrasında, tek ders sınavına girebilme durumuna gelen öğrencilerimiz için, 21 Eylül 2016 Çarşamba günü “Tek Ders Sınavı” yapılacaktır.

 

 

SAÜ Tek Ders Sınav Yönetmeliği

MADDE 22

 • Mezuniyetleri için tüm derslerden devam şartını yerine getirerek FF veya GR notu aldığı tek dersten veya tüm derslerden geçer not aldığı halde mezun olmak için gereken 2.00 genel ağırlıklı not ortalamasını sağlayamayan öğrencilere seçecekleri bir dersten, öğrenimi süresince bir kez olmak üzere akademik takvimde belirlenen tarihlerde tek ders sınav hakkı verilir.
 • Tek ders sınav sonucunda en yüksek notu (AA) alması halinde dahi genel ağırlıklı not ortalamasını 2.00’a yükseltemeyecek öğrenciye tek ders sınav hakkı tanınmaz.
 • Bitirme Çalışması, yönlendirilmiş çalışma gibi uygulama gerektiren derslerden tek ders sınav hakkı tanınmaz.
 • Öğrenci, akademik takvimde belirlenen başvuru tarihine kadar öğrenim gördükleri birimlere yazılı olarak müracaat ederler. İlgili birim; öğrencilerin durumunu inceledikten sonra tek ders sınav hakkı kullanılacak dersi Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığına bildirir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Ahmet dedi ki:

  Merhaba 20 Ocak 2017 tarihinde tek ders sınavına girerek mezun oldum.Diplomanın hazır olup olmadığını bilmiyorum ve öğrenci işlerini aradığım da telefonlara bakan olmuyor.Şehir dışında olduğum için tekrar tekrar Sakarya’ya gidip gelmek istemiyorum.Tek ders sınavından sonra mezun olanların diplomaları hazırlanmış mıdır onu öğrenmek istiyorum.İyi günler dilerim.

  1. Saü Kampüs İdari Amirliği dedi ki:

   Bölüm Sekreterinizi arayın. Dekanlık onayı aldı ise basımı ve diğer işlemleri 1 haftada tamamlanıyor.
   Öğrenci İşleri size en net bilgiyi verecek kısım. Günün farklı saatlerinde denemeye devam edin veya burada bir arkadaşınız varsa gidip direkt bilgi alsın.

 2. Ahmet dedi ki:

  Merhaba 2016-2017 güz yarıyılı sonu tek ders sınavı 20 Ocakta fakat saat kaçta olduğunu bilmiyorum.Saati ve nerede yapılacağı ne zaman ilan edilir acaba

  1. Saü Kampüs İdari Amirliği dedi ki:

   Bölüm Sekreterliği duyurusunu yapacak. Bölümlere göre değişir bu

BİR YORUM YAZ