Sakarya Üniversitesi Girişimcilik ve Yenilikçilikte Sınıfta Kaldı

Sakarya Üniversitesi Girişimcilik ve Yenilikçilikte Sınıfta Kaldı

Girişimci ve Yenilikçi ÜniversitelerTÜBİTAK tarafından geçtiğimiz sene ilki gerçekleştirilen Türkiye’nin En Girişimci ve Yenilikçi Üniversiteleri sıralamasında Sakarya Üniversitesi bu sene ilk 50 Üniversite arasında kendisine yer bulamadı.

Geçtiğimiz sene ilki yapılan sıralamada 29 Puanla 38. Sırada yer almayı başaran Sakarya Üniversitesi 2013 senesinde yapılan yeni sıralamada ilk 50 üniversite arasında kendisine yer bulamadı. Bu anlamda da sınıfta kalan üniversiteler arasında kaldı.

TÜBİTAK tarafından hazırlanan Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi ile ülkemizin en girişimci ve yenilikçi 50 üniversitesi duyuruldu. Endeks, üniversiteleri girişimcilik ve yenilikçilik performanslarına göre sıralayarak, üniversiteler arası girişimcilik ve yenilikçilik odaklı rekabetin artmasına böylelikle girişimcilik ekosisteminin gelişmesine katkı sağlıyor.

Endeks ile üniversiteler, bilimsel ve teknolojik araştırma yetkinliği, fikri mülkiyet havuzu, işbirliği ve etkileşim, girişimcilik ve yenilikçilik kültürü ile ekonomik katkı ve ticarileşme boyutları altında 23 göstergeye göre sıralanıyor.

Geçen yıldan itibaren her yıl açıklanma kararı alınan Endeks çalışmalarına, YÖK ve TÜİK’in yanı sıra Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TPE, Kalkınma Bakanlığı, TÜBA, TTGV ve KOSGEB katkı sağladı.

 

2013 Yılı Üniversiteler Arası TÜBİTAK Girişimcilik ve Yenilikçilik Başarı Sırası

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Bilgilendirme
SAÜ 2017-2018 Akademik Takvim Sakarya Üniversitesi Yurt ve Apart Daire


bian ajans Öğrenciye Kiralık Daire  Üniversite Yurt Rehberi Sakarya Üniversitesi Öğrenci Portalı