kuşadası escort
21.07.2017 - Sakarya Üniversitesi Öğrenci Portalı

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Öğrencilerine Kampüste İş İmkanı

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Öğrencilerine Kampüste İş İmkanı

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) isteyen öğrencilerine kampüsteki çeşitli birimlerde çalışma imkânı sunuyor.

SAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Musa Eken,
yaptığı açıklamada öğrencilere kısmi zamanlı çalışma imkânı sunduklarını söyledi. Eken, “Öğrencilerimize maddi yönden desteklemek konusunda imkânları arttırmak için çalışıyoruz. Haftalık 15 saati geçmeyecek şekilde öğrencilerimize çalışma olanağı sunuyoruz. Burada öğrencilerimizi emek yoğun işlerde çalıştırmıyoruz, bilgi yoluyla yapılan işlerde çalıştırıyoruz. Buradaki temel amacımız öğrencilerimizin bütçesine ufakta olsa katkı sağlamak. Öğrencilerimiz ayrıca bu sayede iş yaşamı tecrübesi elde etmiş oluyor” dedi.

Öğrencilerin rahat bir şekilde eğitim ve öğretimlerine devam etmesi için her türlü imkânın sağlandığını ifade eden Eken SAÜ’nün temel öncelikleri arasında, öğrencilerin sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlamak ve Sakarya’ya, çevre illere, Türkiye’ye ve uluslararası alana katkıda bulunmak olduğunu ifade etti.

Öncelikle öğrencilerin sosyal ve kişisel gelişimi açısından, öğrenci topluluklarının çok etkin olarak faaliyetlerini sürdürdüğünü kaydeden Eken, üniversitede 110 öğrenci topluluğu bulunduğu bilgisini verdi. Eken, bunların 70’nin oldukça aktif olduğunu belirterek bu toplulukların öğrencilere ve halka yönelik yılda en az 2-3 faaliyet gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Öğrencilerin en önemli ihtiyaçlarından birinin yemek olduğunu belirten Eken, “Eskiden öğrencilerimiz yemek kuyruğunda çok bekliyorlardı. Yemek kuyruğunda beklemeyi azaltmak için yemekhaneyi 2 katlı olarak öğrencilerin hizmetine sunduk. Dolayısıyla öğrencilerimiz aynı anda 8 noktadan yemek yiyebiliyorlar. Yemekhanemiz tek kişilikken 7 bin kişilik yemek yenirken, öğrencilerimize sunmuş olduğumuz geniş ve ferah bir ortamın neticesince sadece kampüste, günlük 13 bin kişili yemek yiyebiliyor. Öğrencilerimize en iyi hizmeti vermek için çalışmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Barınma imkânlarını da arttırdıklarını dile getiren Eken, “Öğrenci sayımızın 60 bine çıkmasından dolayı, yeni yurt imkânlarını oluşturmak adına, eskiden otel olarak işletilen binamızı öğrenci yurduna çevirdik. Kredi yurtlar kurumu ile de temaslarımız sürüyor. Öğrencilerimizin barınma imkânlarını arttırmak için çalışmaya devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

SAÜ’nün, Kızılay ile çeşitli faaliyetler yürüttüğü belirten Prof. Eken, kan toplama kampanyasının tüm hızıyla sürdüğünü anlattı. Eken, “Çünkü Sakarya’da ihtiyaç duyulan kanın sadece yüzde 70 Sakarya’dan sağlanıyor. Bu kampanya ile Sakarya’nın ihtiyacı olan kanın yüzde 100’ünü Sakarya’dan toplamayı hedefliyoruz. Ayrıca, Van depremi mağdurlarına üniversite olarak, elimizden gelen katkıları sağlamaya çalıştık. Kızılay ile işbirliği yaparak Van’a çeşitli yardım faaliyetlerinde bulunduk. Bu yardım kapsamında deprem mağdurları için 10 adet konteyner gönderdik” şeklinde konuştu.

 

Tüm İŞ – ELEMAN ve DİĞER İLANLAR için ilan.saukampus.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Kaynak: Cihan Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 15 YORUM
 1. Ömer Hayri BÜYÜKBAY dedi ki:

  Şu anda kampüs içerisindeki ”Sağlıklı Yaşam” sloganıyla yürürlüğe girmiş ‘Sağlıklı Pedalla’ uygulamasında bisiklet işinde çalışıyorum. Tabi kısmi zamanlı olarak..
  Sorum maaş konusunda olacak. İnternet yaptığım araştırma sonucu aşağıda vereceğim linkler haricinde hiçbir yerde maaş hakkında bilgi yok. Zamanında ablam Marmara Üniversitesinde okurken bundan yedi yıl evvel kazanmıştı, aldığı maaş 220 YTL’miş o zaman KYK bursu da o fiyattaymış. Fakat şu an KYK 400 TL ve ben maaş olarak 260 TL alıyorum. Sitelerde yazan ve ablamın üniversiteye geçen öğrencilerinin aldığı maaş 370 TL. Bu farkın sebebi nedir ? Hali hazırda başka devlet üniversitelerinde öğrenciler 370 TL alırken biz neden 260 TL alıyoruz ?

  Saygılarımla..

  1. Saü Kampüs İdari Amirliği dedi ki:

   Aldığınız maaş çalıştığınız süre ile orantılıdır. Ortalama olarak kaç saat mesai yapıyorsunuz?

   1. Ömer Hayri BÜYÜKBAY dedi ki:

    Hafta 15 saat çalışıyorum. Bu benim azami çalışma sürem bazen daha fazla olabiliyor çünkü; bu işi severek yapıyorum. SKS’den öğrendiğim kadarıyla da maksimum maaş Sakarya Üniversitesinde 260 TL’ye denk geliyormuş ve maksimum mesai süresi ayda 60 saatmiş. Duruma bakılırsa ben zaten verilenin en fazlasını alıyorum. Sorun da tam olarak bu bence. Neden bizim üniversitemizdeki en fazla maaş bu rakam ?

   2. Saü Kampüs İdari Amirliği dedi ki:

    Normalde Asgari Ücret üzerinden hesaplanırsa Saatlik ücretiniz 5,5 – 6 TL arasında olmak zorunda. Bu noktada da aylık min. olarak 350 TL ödeme almanız lazım.
    Konuyla alakalı olarak Sigorta Girişiniz varsa birde E-Devlet üzerinden Sigorta Prim Tutarınıza bakınız.

   3. Ömer Hayri BÜYÜKBAY dedi ki:

    Primime nasıl bakacağımı bilmiyorum fakat işe başladığım gün sigortam açılmış. Ne yapmam gerekiyor ?

   4. Saü Kampüs İdari Amirliği dedi ki:

    İlk ayınız ise şuan göremezsiniz. Sonraki ayda görünür. Dilerseniz SGK ile görüşüp bilgi isteyin.

 2. Busra dedi ki:

  Kısmi zamanlı çalışma alımları yıllık mı oluyor dönemlik mi

  1. Saü Kampüs İdari Amirliği dedi ki:

   Genelde senelik oluyor.

 3. Devran dedi ki:

  Merhaba Yabancılarada bu is ımkanını verıyor musunuz

  1. Saü Kampüs İdari Amirliği dedi ki:

   2012 yılında açılan bir konu. GÜncel durum için Öğrenci İşleri ile görüşün.

 4. shohrat dedi ki:

  banada is lazm

 5. elif dedi ki:

  peki teşekkurler

 6. elif dedi ki:

  okulda çalışmak için ne yapmak lazım peki

  1. Editör dedi ki:

   Okula başvuruda bulunmanız gerek. Ara ara alımlar için siteden bilgi verilir.

   1. şeyma dedi ki:

    peki başvuruyu nereye yapacağız ?

BİR YORUM YAZ