Sakarya Üniversitesi’nde Azgın İşler Utandırıyor (Yalçın BAYER – Hürriyet)

Sakarya Üniversitesi’nde Azgın İşler Utandırıyor (Yalçın BAYER – Hürriyet)

Sakarya Üniversitesinde yaşanan ve uzun süredir hem Akademisyen, hem Öğrenci hem de Halkın gündeminden düşmeyen Tecavüz Skandalı ve İddiası üzerine Hürriyet Gazetesi köşe yazarlarından Yalçın BAYER bir yazı yazmış köşesinde.
Noktalına virgülüne dokunmadan yazılan haberi sayfamıza taşıyoruz.
***
Hürriyet’in çarşamba günkü Arda Akın imzalı ‘Evlenelim tecavüzü’ haberi üzerine Sakarya’dan gelen iki kişi ile görüştük… Bunlara isterseniz

Hürriyet Yalçın BAYER
Hürriyet Yalçın BAYER

öğretim üyesi, isterseniz AKP’ye yakın siyasetçi deyin… Artık din adına yapılanlardan nefret duyduklarını söylediler. Kendilerini dinliyoruz:

 
“Bu olay Sakarya Üniversitesi ve Adapazarı’nda bu çevreyi yakın bilenler arasında rahatsızlık yarattı. Biz bu haberin ne zaman medyaya düşeceğini merak ediyorduk. Arda Bey’e kim bu bilgileri verdiyse Allah razı olsun. En önemlisi de Başbakanımız Tayyip Erdoğan’a… Çünkü, o genç kız Başbakan’a yazınca olayı hemen soruşturma açtırmış. Biz bu işleri biliriz de ihbar edersek, ismimiz ortaya çıkar. Sonra da ‘Sen cehennemde yanacaksın’ diye fetva ile karşılaşırız.
 
Rahmetli Prof. Dr. Sabahattin Zaim’in İİBF’nin kurucu dekanı olarak damgasını vurduğu üniversitemizde Abdullah Gül Beyefendi de asistanlık yapmıştı. ‘İnananların Üniversitesi’ diye bilinir; ama şimdiki rezillikleri öğrendikçe bunlara kim kol-kanat geriyor diye derin derin düşünüyoruz.”
 
Muhataplarımız çok ilginç ve çarpıcı bilgiler veriyor. Şimdilik sorularla olaya açıklık getirmek istiyoruz:
 
  • Sakarya İİBF’den Prof. Dr. A.S.’nin kim olduğunu herkes biliyor. Sağda-solda olsun her zaman lobiler vardır; cemaatler, tarikatlar… Gerektiğinde birbirini kollarlar. Her iktidar gelişinde ‘değişiverirler’ RP’den MHP’ci, DSP’den AKP’ci olan çok kişi vardır. Dinle ilgisi olmayan bir sürü skandal yaşanır, küllendirilir.
  • 26 yaşındaki genç bir kızı kandırarak Sapanca’da dini nikâhta şahitlik eden hocalar kimlerdir? Bu ahlaksızlığa nasıl ortak olunur?
  • Rektörlük, ‘Bu özel hayatı ilgilendirir’ diyerek olayı görmezlikten nasıl gelmiştir? Hocaya ‘Hizmet dışında resmi sıfatın gerektirdiği itibarını ve güven duygusunu sarsacak nitelikte’ davranışa kınama cezası verirken, bu cezayı uyarı’ya çevirmesi nasıl oluyor? Öğrencisine ‘seks tuzağı’ kurmanın cezası bu olmalıdır… 
  • Milli Görüş geleneğinden gelen böyle bir hoca (A.S.), RP, FP ve AKP’li belediyelerden kaç proje almıştır şimdiye kadar? (Sahte diploma ile adı Google’da yer alan S.Ş. ile birlikte) Aldıkları proje paralarını üniversitenin saymanlığından geçirmişler midir? Rektör hiç onlara karşı çıkmış mıdır?
  • Üniversitenin soruşturma komisyonu, 52 yaşındaki öğretim üyesi hakkında soruşturmaya gerek yoktur, diyor. Bu affedilecek bir şey midir? Komisyon üyelerinde hiç din, iman, vicdan yok mudur?
  • Savcılık, soruşturmaya hangi gerekçeyle takipsizlik kararı vermiştir?
 
Bu iş burada bitmeyecek…
***
Yazının tamamına http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/22288874.asp sayfasından ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Bilgilendirme
SAÜ 2017-2018 Akademik Takvim Sakarya Üniversitesi Yurt ve Apart Daire


bian ajans Öğrenciye Kiralık Daire  Üniversite Yurt Rehberi Sakarya Üniversitesi Öğrenci Portalı