Sakarya Ünivesitesi TIP Fakültesi Öğrencileri Mağdur Konumda

Sakarya Ünivesitesi TIP Fakültesi Öğrencileri Mağdur Konumda

Sakarya Üniversitesi TIP Fakültesi büyük ümütlerle Korucuk Kampüsünde açıldı. Ancak Yönetimsel Beceriksizlik yüzünden Öğrenciler Zor Şartlarda Eğitim görmeye devam ediyor.

Sakarya Üniversitesi bünyesinde yıllar sonra kurulan Tıp Fakültesi, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüsü’ndeki hastane binasının arkasına geçtiğimiz yıl inşa edilen morfoloji binası ile birlikte kendine ait binada çalışmaya başlamıştı. Fakat o dönemde hastane binası ile morfoloji binasının bağlantısını sağlayan yol, tapulu çıkmıştı.

Kendisinden habersizce arazisine yol yapılan arazi sahibi Fatih Uyan Sağlık Bakanlığı ve Büyükşehir Belediyesi hakkında dava açmış, yolu da trafiğe kapatmıştı. Geçtiğimiz aylarda sonuçlanan davada mahkeme arazi sahibi Fatih Uyan’ı haklı buldu ve kararı temyize götürdü.

Fakültede okuyan öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için yolu tamamen kapatmayan Uyan’ın üniversiteye yaptığı kamulaştırma teklifi de üniversite yönetimi tarafından kabul görmedi.

 

Bu Durum Hastaları da Öğrencileri de Mağdur Ediyor

Özel mülk olan arazi için yapılan kamulaştırma teklifini kabul etmeyen üniversite yönetimi, hastanenin diğer tarafından küçük bir bağlantı yolu yapıp fakülte geçişlerini o yoldan sağladı ama yolda öğrenci ve personelin sıkıntılarını gidermedi.

Üniversiteye rahat ulaşım için özel mülk olan arazinin kamulaştırılması gerektiği belirtilirken, üniversite yönetiminin bu konuda adım atmaması tepkilere yol açtı.

Öte yandan Sakarya’daki tek Onkoloji servisi olan Korucuk’taki Onkoloji Bölümü’nde de aynı sıkıntı yaşanıyor. Hastalarını Onkoloji Bölümü’ne getiren hasta yakınları yolun dar olması sebebiyle trafik sıkıntısı yaşanıyor.

Hem Tıp Fakültesi hem de Onkoloji Bölümü’nde yaşanan bu sıkıntılar için yöneticilerin nasıl bir yol izleyeceği ise merak konusu.

SAÜ Tıp Fakültesi
SAÜ Tıp Fakültesi

SakaryaRehberim

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Bilgilendirme
SAÜ 2017-2018 Akademik Takvim Sakarya Üniversitesi Yurt ve Apart Daire


bian ajans Öğrenciye Kiralık Daire  Üniversite Yurt Rehberi Sakarya Üniversitesi Öğrenci Portalı