SAÜ Rektörü Muzaffer ELMAS’dan Apart Daire Açıklaması

SAÜ Rektörü Muzaffer ELMAS’dan Apart Daire Açıklaması

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, üniversite kampüsünün de bulunduğu Serdivan Belediyesi‘nin apart evlerle ‘fuhuş yapıldığı‘ gerekçesiyle 80 metrekare kriteri uygulamasını eleştirerek, “Farklı algılara neden oldu. Hoş olmayan yakıştırmalar yapılıyor” dedi.

Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas, 82 bin öğrencinin eğitim gördüğü Sakarya Üniversitesi öğrencilerinin tercih ettiği apart evlerle ilgili, Serdivan Belediye Meclisi tarafından onaylanan ’80 metrekare altındaki evlerin, kültürel değerler açısından sıkıntılı olduğu’ görüşüyle yasaklanmasıyla ilgili basında çıkan haberlerle ilgili açıklama yaptı. Rektör Prof. Dr. Elmas “Hepimizin çoluğu çocuğu var. Ben şunu da kesinlikle çok şiddetle eleştiriyorum. Bu konunun sadece fuhuş algısıyla ulusal basına yansıması Türkiye’nin sorunu” dedi.

Apartlarla ilgili olarak yapılan bu benzetmeden büyük rahatsızlık duyduklarını anlatan Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dünyanın en gelişmiş ülkelerindeki üniversitelerde öğrenim gören gençler en az 2 yıl okulun yurdunda kalmak zorunda. Bu da gençlere üniversite kültürünü kazandırıyor. Rektör olarak öğrencilerin apartlarda kalmasına karşıyım. Çünkü öğrenci yurtlarında arkadaşlarıyla paylaşımı öğrenir. Apart konusunun da üniversite ile ilişkilendirilmesini doğru bulmuyorum. Zaten bu konu sosyolojik bir olay.”

SAÜ Rektörü Muzaffer ELMAS'dan Apart Daire Açıklaması
SAÜ Rektörü Muzaffer ELMAS’dan Apart Daire Açıklaması

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Bilgilendirme
SAÜ 2017-2018 Akademik Takvim Sakarya Üniversitesi Yurt ve Apart Daire


bian ajans Öğrenciye Kiralık Daire  Üniversite Yurt Rehberi Sakarya Üniversitesi Öğrenci Portalı