03.09.2015 - Sakarya Üniversitesi Öğrenci Portalı

SAÜ SABİS Bir Var Bir Yok, Hatta Hiç Yok…

Kadir AKBALIK

Yazarın şu ana kadar yazılmış 58 makalesi bulunuyor.

Her noktada kendisini ve sistemini öven her kayıt döneminde olduğu gibi yine yine ve yine Sınıfta Kaldı. Açılmayan Sayfaları ve Kayıt Yapamayan öğrencileri ile Bahar Dönemine merhaba dedi.

Harç Ödemelerinin geçen hafta başladığı, Garanti Bankası ve PTT Şubelerinden ödemelerin yapıldığı Bahar Dönemi Kayıt Süreci bugün saat 14.00 da başladı.

Ders seçimleri için önce OBİS sayfasına giren öğrencileri küçük bir sürpriz karşıladı. Geçen senelerde OBİS üzerinden yapılan ders kayıtları bu sene kullanıma alınan SABİS sistemine kaydırılmıştı.

Ancak asıl sürpriz SABİS sisteminde öğrencileri karşıladı. Sistem aşırı yoğunluğu kaldırmadı ve kendi kendini kapattı. Sonrasında ise daha önceki Kayıt Dönemlerinde görmeye alışık olduğumuz bir Öğrenci Çilesi ortaya çıktı.

SAÜ Sabis Sistemi Bir Açık Bir Kapalı

SAÜ Sabis Sistemi Bir Açık Bir Kapalı

Özellikle bazı bölümlerde hızlı bir şekilde dolan Seçmeli Ders Kontenjanları yüzünden ilk ders seçenler arasında yer almak isteyen öğrencileri bir anda karşısında bulan SABİS sistemi üniversitemize yakışmayacak bir şekilde göçtü.

Güz Dönemi başında da sistemde sorunlar yaşayan AKTS Sistemi sebebiyle Vize Dönemine kadar öğrencileri mağdur eden Sakarya Üniversitesi Bahar döneminde de şaşırtmadı ve aynı sistem sorunlarını yineledi.

Üniversite tarafından geçtiğimiz hafta Ödeme aktife alındığı an kayıt işlemleri de aktife alınmış olsa idi belki de bu kadar yoğun bir yığılma olmayacaktı. Yâda her bölüme 1-2 gün zaman ayrılsa ve ona göre kayıtlar açılsa idi daha iyi olacaktı.

Ödeme ve Kayıt işlemleri için 30 Ocak 2013 tarihi son olarak belirlenmiş durumda. Ancak henüz sistemin aktife düşemediği düşünülürse üniversitenin bu süreci Pazartesi gününe kadar uzatması kesin gibi görünüyor.

Bakalım SAÜ ile ÖĞRENCİ arasındaki Sinir Harbi nasıl bir ortamda geçecek…

 

Bu arada Twitter üzerinden #sausabis etiketi ile öğrencilerin düşüncelerini dile getirdiğini ve oldukça hızlı bir yükselişe geçtiğiniz de görebiliyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 34 YORUM
  1. mustafa diyor ki:

    sabise giremiyorum doğrulama kodu istiyor. sadece telefondan girebiliyorum

BİR YORUM YAZ