SAÜ Turizm Fakültesi 2016 Yılında Eğitime Başlayacak

SAÜ Turizm Fakültesi 2016 Yılında Eğitime Başlayacak

Sapanca AVM olarak hazırlanan binada faaliyete geçecek olan Sapanca Turizm Fakültesi için son aşamaya gelindi.

Geçtiğimiz günlerde Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet SARIŞIK, Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın YILMAZER ve SAÜ Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Feridun DAĞ, Turizm Fakültesi binasını incelediler.

Sapanca AVM olarak hazırlanan ancak AVM olarak kullanıma giremeyen binanın Sakarya Üniversitesine tahsis edilmesinden sonra Sakarya Üniversitesi Sapanca Turizm Fakültesi binası olarak kullanılmasına karar verilmişti.

 

Sakarya Turizm Fakültesi
Sakarya Turizm Fakültesi

 

2016 Yılında Eğitime Başlayacak

Yapım aşamasında son aşamaya gelinen Turizm Fakültesine 2016 yılında Öğrenci Alımına başlanacak.

Esentepe Kampüs içinde bulunan Turizm İşletmeciliği gibi bölümlerinde okullarını Esentepe Kampüsünde tamamlayacakları, Turizm Fakültesine direkt olarak 1. Sınıf Öğrencilerinin adım atacağı gelen bilgiler arasında.

Fakülte binası ziyaretinden sonra Dekan Sarıışık ve Daire Başkanı Dağ, Sapanca’ya Turizm Fakültesi’nin çok yakışacağını ve öğrenci kabulüyle birlikte ilçe yapısının olumlu anlamda çarpıcı bir şekilde değişeceğini ifade ettiler.

 

Sakarya Turizm Fakültesi
Sakarya Turizm Fakültesi

 

Sakarya Üniversitesi’nin turizme yönelik bir fakültesinin Sapanca’da kurulmasından dolayı SAÜ Rektörü Muzaffer Elmas‘a, Turizm Fakültesi Dekanı Mehmet Sarıışık‘a ve Yapı İşleri Teknik Daire Başkanı Feridun Dağ‘a çok teşekkür eden Başkan Yılmazer, misafirlerle binanın hizmete girmesi bağlamında yapılacak son aşama çalışmaları hakkında değerlendirmede bulunduklarını ifade ederek, Sapanca’nın çehresinin, öğrenci kabulüne önümüzdeki yıl başlanmasıyla birlikte hissedilir derecede değişeceğini belirterek, Sapanca’nın geleceğinin önemli sacayaklarından birinin de eğitim olduğunu, bir kez daha vurguladı.

Sakarya Turizm Fakültesi
Sakarya Turizm Fakültesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Bilgilendirme
SAÜ 2017-2018 Akademik Takvim Sakarya Üniversitesi Yurt ve Apart Daire


bian ajans Öğrenciye Kiralık Daire  Üniversite Yurt Rehberi Sakarya Üniversitesi Öğrenci Portalı