SAÜ’deki Yolsuzluk İddialarına Rektörlük Cevap Verdi

SAÜ’deki Yolsuzluk İddialarına Rektörlük Cevap Verdi

YÖK‘ün hacklenmesiyle ortaya çıkan belgelerde, Sakarya Üniversitesi’nde (SAÜ) 1.6 milyonluk promosyon parasının kaybolması iddialarıyla ilgili rektörlük bugün bir açıklama yapacak.

Söz konusu belgelerde SAÜ’de 1.6 milyon TL’lik promosyon parasının ortadan kaybolduğu iddia ediliyor. Konuyla ilgili soruşturma

SAÜ'deki Yolsuzluk İddialarına Bugün Rektörlükten Cevap Gelecek
SAÜ’deki Yolsuzluk İddialarına Bugün Rektörlükten Cevap Gelecek

sonucunda dava açılırken ambar memuru R.U.’nun tutuklanarak cezaevine gönderildiği belirtiliyor. Savcılığın, Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ı yasaya göre soruşturmadığından görevsizlik kararı verdiği soruşturmanın YÖK tarafından yapılması istendiği iddia edilen belgelerde, YÖK’ün rektör hakkında bir işlem yapmadığı kaydediliyor.

SAÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, rektör Elmas’ın iddialarla ilgili bugün yazılı bir açıklama yapacağı belirtildi.

 

 

Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan Basın Açıklaması

Açıklama şöyle: “Üniversitemiz Garanti Bankası arasında 11.05.2007 tarihinde harç protokolü imzalanmıştır. Söz Konusu protokolün 8. Maddesinde yer alan ödeme koşullarında da belirtildiği üzere 1.627.333 TL’yi aşmayacak şekilde demirbaş, makine teçhizat alımları banka tarafından ödemesi yapılarak üniversitemize aynı yıl hibe edilmiştir.

Bu konu ile ilgili olarak yapılan şikayetler üzerine Sayıştay Denetçileri, İç İşleri Bakanlığına bağlı Dernek Denetçileri ve Vakıflar Genel müdürlüğüne bağlı Vakıf Müfettişleri ve son olarak 2012 yılında YÖK Denetleme Kurulu Üyesi tarafından incelenmiş olup herhangi bir usulsüzlük tespit edilmemiştir. “

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Bilgilendirme
SAÜ 2017-2018 Akademik Takvim Sakarya Üniversitesi Yurt ve Apart Daire


bian ajans Öğrenciye Kiralık Daire  Üniversite Yurt Rehberi Sakarya Üniversitesi Öğrenci Portalı