SAÜ’lü Aşçı Öğrencilerden Büyük Başarı

SAÜ’lü Aşçı Öğrencilerden Büyük Başarı

Bu yıl 14. Kez düzenlenen ‘Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri’ etkinliğine katılan Sakarya Üniversitesi Kırkpınar Turizm Meslek Yüksekokulu Aşçılık Bölümü öğrencileri ödülleri topladılar.

Sakarya Üniversitesi Kırkpınar Turizm Meslek Yüksekokulu Aşçılık Bölümü öğrencileri,  Türk mutfağını dünyanın diğer mutfak kültürleri ile buluşturmak, ülkemizin aşçıları ile dünyanın önde gelen aşçıları arasında yakınlaşmayı ve karşılıklı bilgi alışverişini sağlamak amacıyla düzenlenen ‘Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri’ gastronomi yarışmasına katıldı.

Sakarya üniversitesi Kırkpınar Turizm Meslek Yüksekokulu Aşçılık programı Öğr. Gör. Günay Hasdemir’in danışmanlığında ki 14 öğrenci, 11-14 Şubat 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen 14’üncü Uluslararası İstanbul Gastronomi Günleri’nde madalyalar ile döndü.

 

Dünya Şefler Birliği’nin (WACS) Standartlarına Uyuldu

Dünya Şefler Birliği’nin (WACS) belirlediği standartlar çerçevesinde düzenlenen yarışmalarda başarı gösteren öğrenci şefler madalyaların yanı sıra dünya genelinde geçerliliği olan sertifikalara sahip oldu. Sakarya Üniversitesi Kırkpınar Turizm Meslek Yüksekokulu Aşçılık Bölümü öğrencilerinden oluşan “SAÜ Aşçılık Takımı” İstanbul Mutfak Günleri kapsamında düzenlenen yarışmada hazırladıkları menülerle, 1 altın, 10 gümüş 2 bronz madalya ve 1 merit (sertifika) kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Gastronomi dünyasının uluslararası düzeydeki isimlerinin de yer aldığı etkinlikte hünerlerini ilk kez sergileme fırsatı yakaladılar.

İşte Sakarya Üniversitesi Kırkpınar Turizm Meslek Yüksekokulu Aşçılık Bölümü Öğrencileri tarafından alınan ödüller…

Altın Madalya Alanlar

  • Nihal Altınbaş “Mor Somon Balıklı Ravioli”

 

Gümüş Madalya Alanlar

  • Arzum Yıldırım, Semra Erdem ve Tuğba Sar hazırladıkları “Nar Ekşili Bulgur Kızartma ile Fincan Böreği-Erik Solu Kuzu Eti-Ayvalı Çıtır Kadayıf”
  • Muhammed Eren Kazdal, Oğuzhan Kılınç ve Yüksel Yücel “Yoğurtlu Avokado Salatasında karides, somon suşi- buğday risootto ile kuzu incik-İtalyan Möreny Yanında Çikolata”
  • Recep Başaran “Ispank Yatağında Rulo Levrek”
  • İsmail Üstüne “Zakharion Pizza”
  • Hayriye Betül Erman “Kızılcık Şerbetli Elma Yatağında Kızarmış Muz”
  • Ebru Yenen “Brezilya Soslu Lokum”

 

Bronz Madalya Alanlar

  • Oğuz Akdoğdu “Dartı Soslu Hamur Kapama”
  • Ali Yağcıoğlu “Alliziya Pizza“

 

Merit Diploma Alanlar

  • Büşra Kurt “Tarhana Marineli Somon”

 

SAÜ’lü Aşçı Öğrencilerden Büyük Başarı
SAÜ’lü Aşçı Öğrencilerden Büyük Başarı

 

Kaynak: Sakarya Üni. Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Bilgilendirme
SAÜ 2017-2018 Akademik Takvim Sakarya Üniversitesi Yurt ve Apart Daire


bian ajans Öğrenciye Kiralık Daire  Üniversite Yurt Rehberi Sakarya Üniversitesi Öğrenci Portalı