Serdivan Belediyesi Kampüse Otobüs Hattı Neden Açmıyor?

Serdivan Belediyesi Kampüse Otobüs Hattı Neden Açmıyor?

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Karaman – Camili ve Merkez hatlarından öğrencileri kampüse taşırken, Öğrenci Nüfusunun giderek arttığı Serdivan Belediyesi öğrenciler için artık bir adım atmak zorunda.

Sadece bir noktada Kafeler açtırmak ile, Apart ve Yurt Sayısını yükseltmek ile ne yazık ki Öğrenci Kenti Haline gelinmiyor. Öğrencilere o sistem içinde Kolay Ulaşım İmkânı da sağlamak gerekiyor.

Donatım – Çarşı ve Serdivan Minibüs Hatları ile Belediye Otobüsleri öğrencilerin yavaş yavaş Sakarya’ya gelmesi ile yetersiz kalmaya başladı bile. Artık ayakta seyahatler, Serdivan’da dakikalarca araç bekleme çileleri Yağmur ve Kar ile birlikte artmaya başlayacak.

Bu duruma uzun mesafede bir türlü çözüm bulamayan Sakarya Büyükşehir Belediyesinin iş yükünü biraz daha hafifletecek bir adım ile Serdivan Kampüs Hattı Minibüs veya Otobüs Hattı kurulabilir.

Serdivan Belediyesi Kampüse Otobüs Hattı Neden Açmıyor?
Serdivan Belediyesi Kampüse Otobüs Hattı Neden Açmıyor?

 

Çok ekstra bir işleme gerek yok. 4-5 Otobüs ile çok rahat Serdivan Ana Hattı üzerindeki Öğrenci Yoğunluğu Yoğun Saatlerde azaltılabilir. Bu sayede hem diğer araçlar dolu geldiği için saatleri bulan beklemeler yok edilmiş olur hem de zaten dolu gelen araçlara tıkış tıkış binen öğrenci sayısı azaltılmış olur.

Serdivan Belediyesi bu konuda en azından birkaç araç ile, yoğun seferlerde çalışacak bir sistem kurabilir. Bu sayede de Öğrenci Kenti Markasını hak etmekte bir adım daha atmış olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Bilgilendirme
SAÜ 2017-2018 Akademik Takvim Sakarya Üniversitesi Yurt ve Apart Daire


bian ajans Öğrenciye Kiralık Daire  Üniversite Yurt Rehberi Sakarya Üniversitesi Öğrenci Portalı