Yeni Sapanca MYO Binası Güz Dönemine Yetiştirilecek

Yeni Sapanca MYO Binası Güz Dönemine Yetiştirilecek

Uzun süredir İnşaat halinde olan ve öğrenciler tarafından sabırsızlıkla beklenilen Yeni Sapanca MYO Binası mutlu sona yaklaşıldı.

Sapanca Belediye Başkanı Dr. Aydın Yılmazer, yapımı devam eden Sapanca Meslek Yüksek Okulu (MYO) inşaatı için net konuştu ve söz verdiği gibi güz döneminde öğrencilerin yeni binalarında eğitime başlayacaklarını ifade etti.

İstanbuldere Mahallesi’nde inşaatına başlanılan ve 2011 yılından beri bitirilmesi yılan hikâyesine dönen Sapanca MYO’da çalışmalar son sürat devem ediyor.

Dış cephe kaplamaları ile iç cephe sıvaları bitmek üzere olan okul inşaatı’nın iç donanım malzemeleri ( sıra, tahta, masa v.s) Sakarya Üniversitesi tarafından karşılanacak.

Yüksekokula giden yol güzergâhında da çeşitli iyileştirmeler yapılıyor. Mevcut yolun kenarlarına yürüyüş yolu yapılacak ve aydınlatma sağlanacak. Alt yapı ve üst yapı çalışmaları eksiksiz bitirilecek.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile Sapanca Otobüsçüler ve Minibüsçüler Kooperatifi işbirliği içinde, öğrencilerin ulaşım sıkıntısı yaşamaması için düzenlenecek seferlere kadar en ince ayrıntıları düşündüklerini söyleyen Başkan Yılmazer, inşaatın bu kadar hızlı ilerlemesinde hayırseverlerin büyük katkıları olduğunu kaydetti.

Yılmazer, güz döneminde öğrencilerin kendi okullarında eğitim alacaklarından dolayı mutluluk duyduklarını belirtti ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yeni Sapanca MYO Binası Güz Dönemine Yetiştirilecek

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Bilgilendirme
SAÜ 2017-2018 Akademik Takvim Sakarya Üniversitesi Yurt ve Apart Daire


bian ajans Öğrenciye Kiralık Daire  Üniversite Yurt Rehberi Sakarya Üniversitesi Öğrenci Portalı