2. Öğretimler Üvey Evlat Muamelesi Görmeye Devam Ediyor

2. Öğretimler Üvey Evlat Muamelesi Görmeye Devam Ediyor

1. Öğretimlere ve Açık Öğretim Fakjültesine yönelik alınan Harç Kaldırılma Kararı yine 2. Öğretim Öğrencilerini es geçti. Elbette ki bu durum gözden kaçacak, susup beklenilecek bir durum değildir.

Yıllık 1000 TL ile 3000 TL arasında Harç ödemesi yapan 2. Öğretim Öğrencileri es geçilerek yıllık 100 TL ile 500 TL arası harç ödeyen 1. Öğretim Öğrencilerine yönelik harç kaldırılması işlemi büyük bir haksızlık ve ayrımcılıktır.

Kişileri gözetmeden  yapılması gereken bir çalışma sadece göz boyamak adına ortaya atılmış, onlarca mağdur öğrencinin mağdur kalmasına göz yumulmuştur.

2. Öğretim Öğrencileri zenginlerin çocukları gibi bir anlayış içerisinde olanlar veya sabah çalışsınlar harçlıklarını kazasınlar gibi bir düşünce kazanında dönüp duranlar ülkemiz gerçeğini ne yazık ki görmezden gelmektedir.

Bir çom İkinci Öğretim Öğrencisi puanın düşük olmasından dolayı tercihlerine bu bölümleri koymakta ve zaten eğitim sisteminden darbe yemelerinden sonra birde harç sisteminden darbe yemektedirler. Birçok öğrenci de zaten 13.00 – 14.00 gibi saatlerde başlayan dersleri yüzünden çalışma konusunda da birşey yapamamaktadır.

Kısacası TBMM tarafından alınan ve Hükümet tarafından gurula dile getirilen HarçÜcretlerini  Kaldırılması büyük bir haksızlığın meydana gelmesine sebep olmuş ve bu yasayı çıkaranların SADECE SEÇİM PROPAGANDASI altında bu şekilde bir karar aldıkları düşüncesinin oluşmasına sebep olmuştur.

2. Öğretim Harç ÜCretlerinin kaldırılması veya en azından 1. Öğretim Seviyesine çekilmesi artık alınması gereken bir karardır.

2. Öğretim Harç Ücretleri Kaldırılmadı
2. Öğretim Harç Ücretleri Kaldırılmadı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

8 yorum

  1. arkadaşlar yazmayacaktınız madem 2.öğretimi benim ailemin durumu yok diye bundan 4 sene evvel ikinci öğretimle yazabileceğim bursayı ankarayı yazmadım.ben giriyorum 35 bin adam giriyo 70 bininci benimle aynı diplomayı alıyor.bu adalet mi??bu adaletse eğer kalkın hakkınızı utanmadan bide isteyin?çalışacakmışta bilmemneymişte bırakın bu palavraları Allah aşkına kimse yemez bu palavraları.

  2. arkadaşlar yazmayacaktınız madem 2.öğretimi benim ailemin durumu yok diye bundan 4 sene evvel ikinci öğretimle yazabileceğim bursayı ankarayı yazmadım.ben giriyorum 35 bin adam giriyo 70 bininci benimle aynı diplomayı alıyor.bu adalet mi??bu adaletse eğer kalkın hakkınızı utanmadan bide isteyin?çalışacakmışta bilmemneymişte bırakın bu palavraları Allah aşkına kimse yemez bu palavraları,bende 2 sene boyunca part time çalıştım çoğu dersimede 2. öğretimlerle aldım,yani hem çalışıp hemde 1. öğretim okunuyor.

  3. yapılan büyük haksızlığı görmezden gelen tüm yetkilileri 2. öğretim ğrencileri adına kınıyorum.

  4. yapılanları sadece komedı olrak algılamak en guzelı..her gulusun ardında mutluluk yatmaz b ı ıfade vardır:):):):)bız her sene elekronık eşya alıyoruz bı sene kalıtelı bı sene az ındırımlı…1200 tl ye aldık snra 607 tl yapmıslar ve smdıde guzel bı sonucla 877.5 yapıldı cok tesekkr edıyorum hepsınden allah razı olsun..ınsallah harc parasını bulursam okula dewam edıcem bulamzsamda yapıcak brsey yk zaten ulkede okur yazar oranı cok yuksek ıssızlık cok dusuk..bı kısı eksılmıs artmıs ne farkeder yeterkı ceplerındekı para sıcak olsun degıl mı arkadaslar:)umarım bı daha kı doneme 1500 lıra olurda bakanlarımız cebı dolar yazık adamlara:)

  5. sayın büyüklerimden BAŞKAKANIMZDAN ricam şudur 2 ögretim harçları kalkmalı 2 ögretime gelenlerin çogu keyfi gelmiyor çalışmak zorunda olanlar var o yüzden 2 ögretime geçmek zorunda kalıyorlar BUKONUDA DUYARSIZ KALMAYACAKTIR BÜYÜKLERİM TEŞEKÜRLER…

  6. sözde hükümet harçları kaldırdığını söyleyerek türk halkını kandırmaya çalışıyor. birinci öğretim öğrencilerinin harç parasını kaldırp ikinci ve uzaktan eğitim öğrencilerine yüzde elli zam yaparak kapatmaya çalışıyor .Böylece sırf seçim yatırımı yaparak harçların kalktığını söyleyerek yalan söylüyorlar birinci öğretimler halk ikinci ve uzaktan eğitim okuyanlar halk değilmi yöneticilik yapmış bir ak partili olarak bu yaptıkları adaletsiz durumdan utanç duyuyorum bu durum düzelmediği sürece asla adı üstünde adalet ve kalkınma partisine ben ailem ve çevremi yaklaşmıcam destek vermediğim gibi çevremide destek verdirmicem ayrıca aleyhte çalışarak elimden geleni yapıcam.

  7. biz ikinci ögretim harçları yarıya indirilsin yada yüzde 25 indirilsin dedik, sakarya üni bizim harçları zamlandırdı. 425 olan harcım 585 oldu. tşk sakarya üni.

  8. sadece 2. öğretim değil uzaktan eğitimlilerinde düşmesi gerekiyor bu ne ayrımcılık adalet nerde esitlik nerde …

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar