2012 Yılı KYK Burs ve Kredi Sonuçları İçin Geri Sayım Başladı

2012 Yılı KYK Burs ve Kredi Sonuçları İçin Geri Sayım Başladı

2012 Yılı KYK Burs ve Kredi Sonuçları
2012 Yılı KYK Burs ve Kredi Sonuçları

Üniversite Öğrencisi arkadaşlarımızın sabırsızlıkla beklediği 2012 Yılı KYK Burs ve Öğrenim Kredisi sonuçları 26 Kasım 2012tarihinde açıklanacak ve başvuru tamamlanması için Evrak Toplama sürecine girilecek.

Öğrencilerin, www.kyk.gov.tr internet adresinden TC Kimlik numaralarını girerek öğrenilebilecekleri sonuçlar sonrası, gerekli belgelerin toplanma işlemleri başlayacak.

Öğrenciler Taahhüt Senetlerini, 28 Kasım – 30 Aralık 2012 tarihleri arasında herhangi bir noterde; vergi, resim ve harç ödemeksizin tanzim ve tasdik ettirdikten sonra, 30 Aralık 2012 tarihi mesai saati bitimine kadar KYK’nın bölge veya yurt müdürlüklerine teslim edecekler.

Bölge ve yurt müdürlüğü bulunmayan yerlerde ise “Söğütözü Mah.2176.Sok.No:25 Çankaya/Ankara” adresindeki Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’ne posta ile gönderebilecek veya elden teslim edebilecekler.

Senetlerini belirtilen tarihte KYK’ya teslim eden öğrenciler, burs veya öğrenim kredisi ödemelerini 7 Ocak 2013 tarihinde T.C Ziraat Bankası’nın ilgili şubelerinden alabilecekler.

Her Üniversite Öğrencisine Burs veya Kredi Verilecek

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Fırat Üniversitesi’nin açılışı sırasında, “Talimat verdim müracaat eden her öğrenciye burs ya da kredi verilecek. Ama burs ama kredi, müracaat eden her öğrenciye, arkadaş ya burs vereceksin ya kredi vereceksin. Talimatım budur, eğer burs dolmuşsa, kredi… Ama vereceğiz. Derdimiz şu; hiçbir öğrenci kapıdan geri dönmesin…” demişti.

Bu müjdeli haber sayesinde bu yıl kredi ve burs başvurusu yapan her öğrenciye başvurularından birinin ödemesi yapılacak.

Bu yıl 661.742 öğrenci kredi ve burs için KYK’ya başvuru yaptı. Burs Sonuçlarınız için KYK sitesini takip etmeniz gerekiyor: Listeler ise her bölümün duyuru panosuna 26 Kasım’dan sonra asılmaya başlanacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar