beylikdüzü escort

2015/2016 SAÜ Harç Ücretleri ve Ödeme İşlemleri (Ara Sınıf – Yeni Kayıt)

2015/2016 SAÜ Harç Ücretleri ve Ödeme İşlemleri (Ara Sınıf – Yeni Kayıt)

Sakarya Üniversitesi Öğrencileri için 2015/2016 Güz Dönemi Harç Ücretleri ve Harç Ödeme Tarihleri belli oldu.

2015 yılı Eylül ayında başlayacak olan Ödeme Süreci hem Ara Sınıflar için hem de Yeni Kayıt Yaptıran öğrenciler için aynı tarihlerde olacak.

Lisans ve Ön Lisans Öğrencileri için aşağıdaki ödeme tarihleri geçerlidir ve aynıdır.

1.Öğretim Öğrencileri ödeme yapmayacaklardır.

 

Ödeme Tarihleri (Ön Lisans – Lisans – Yükseklisans)

Yeni Kayıt Yaptıran Öğrenciler 1 – 9 Eylül 2015
Ara Sınıf Öğrencileri 1-9 Eylül 2015
Yatay Geçiş Yapan Öğrenciler 31 Ağustos – 2 Eylül 2015
Ek Kontenjan Kayıtları 31 Ağustos – 4 Eylül 2015
Mazeretli Derse Yazılma 29 Eylül – 2 Ekim 2015

 

Lisansüstü Öğrenim görecek öğrencilerin kayıt tarihleri henüz belli olmamıştır.

Yeni Kayıt Yapacak Öğrenciler (Tezsiz)
Yeni Kayıt Yapacak Öğrenciler (Tezsiz) (Yedek)
Yeni Kayıt Yapacak Öğrenciler (Uzaktan)
Yeni Kayıt Yapacak Öğrenciler (Uzaktan) (Yedek)
Kayıt Yenilemesi (Tezli – Tezsiz – Uzaktan)
Mazeretli Kayıt Yenileme(Tezli – Tezsiz – Uzaktan

 

 

Para İade İşlemleri

Gerekli olması durumunda Katkı Payı ve Öğrenim Ücretini iade alacak öğrenciler için İade İşlemleri 20 Kasım 2015 tarihinde bitecektir.

Detaylar için SAYFA SONUNDAKİ bilgilere bakabilirsiniz.

 

2015/2016 Harç Ücretleri

Öncelikle 2015/2016 Harç Ücretleri henüz Bakanlar Kurulu tarafından belli olmamıştır. Bu sebeple de 2014/2015 Harç Ücretleri baz alınarak ödeme alınacaktır.

Yeni ücretlerin artış göstermesi durumunda Bahar Yarıyılında fark ücretleri alınacaktır.

SAÜ 2015-2016 Harç Ücretleri - Güz Dönemi
SAÜ 2015-2016 Harç Ücretleri – Güz Dönemi

 

Harç Ödeme Noktaları

Harç Ödemeleri aşağıdaki kanallardan yapılabilir.

 • Garanti Bankası Şubeleri
 • Garanti Bankası Bankamatikleri
 • Garanti Bankası İnternet Bankacılığı
 • PTT Şubeleri (2,5 TL Ücret Alınır)

Ödemeler TC Kimlik Numaranız ile tahsil edilecektir. Öğrenci Numarasına gerek yoktur.

Ödeme sürecinde Lisans – Ön Lisans veya Yüksek Lisans bilgisi sizden istenecektir.

 

 

Derse Yazılma İşlemleri

Derse Kayıt İşleminin AKTİF olabilmesi için Harç Ödemenizin yapılmış olması gerekmektedir.

Ödeme yapıldıktan sonra Derse Yazılma Sayfası aktif hale gelecektir.

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme İşlemlerinde Harç Ödemesinden sonra kayıt sayfasına erişim açılacaktır.

Ödeme Tarihlerinden sonrasında ödeme yapmanız durumunda Mazeretli Kayıt işlemi yapmanız gerekecektir.

 

Ödeme Yaptım – Sayfada Görünmüyor

Ödemeler anında Sakarya Üniversitesi Hesaplarına geçmiyor Bu sebeple ödemeleri Anında Görmek mümkün değil.

Ödemenizi eğer DERS KAYIT GÜNLERİNDEN önce yatırdı iseniz ödemeniz Ders Kayıt Günü sayfanızda görünecektir. Öncesinde ekranda ödeme bilgisi görünmeyecektir.

Ödemenizi Akşam saatlerinde yaptı iseniz ödemeniz Mesai Başında sisteme girilecektir. Öğleden önce yapılan ödemelerde genellikle 13.00 – 14.00 gibi sisteme girilir.

 

Ödeme Yapmama ve Dondurma İşlemleri

Ödeme yapmadığınız dönemi Dondurmuş olarak sayılırsınız. Başka bir başvuru yapmanıza gerek yoktur.

Bu süreçte Öğrencilik Haklarından yararlanamazsınız.

Daha sonraki dönemlerde Ödeme yaparak kaldığınız yerden Üniversiteye devam edebilirsiniz.

 

Katkı Payı ve Öğrenim Ücreti Nedir?

Katkı Payı tanımı birinci öğretim programları öğrencileri için, Öğrenim Ücreti tanımı ise ikinci ve uzaktan öğretim programları öğrencileri için kullanılır.

Katkı payı/Öğrenim ücreti banka dekontlarının öğrencilik bitimine kadar saklanması önerilir.

Detaylar için SAYFA SONUNDAKİ bilgilere bakabilirsiniz.

 

Katkı Payı Öğrenim Ücreti Alınması Hakkında Bilgiler

 • VAKIF veya YURTDIŞI Üniversitelerinden Üniversitemizin Birinci Öğretim programlarına Yatay Geçişleri kabul edilen öğrencilerden normal program süresi içerisinde öğrenim görenlerden Katkı Payı alınmaz. İkinci veya Uzaktan öğretime Yatay Geçişleri kabul edilen öğrencilerden Öğrenim Ücreti alınır.
 • HAZIRLIK SINIFI Okuyacak İkinci ve Uzaktan Öğretim Öğrencileri Kayıtlı Olduğu Fakültenin Katkı Payını/Öğrenim Ücretini Öder.
 • İSTEĞE BAĞLI İNGİLİZCE HAZIRLIK Okuyacak Öğrenciler Ayrıca Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı’nın Belirlediği MATERYAL ÜCRETİNİ Öderler. (I., II. ve Uzaktan Öğretim)
 • Üniversite HAZIRLIK Sınıfında İKİ Öğretim Yılı geçiren (YABANCI DİL HAZIRLIK, BİLİMSEL HAZIRLIK, ZORUNLU HAZIRLIK GİBİ…) Öğrencilerin 2 nci yılları EĞİTİM SÜRESİNDEN Sayılacaktır.
 • Üniversitemize yeni kayıt yaptıracak BİRİNCİ ÖĞRETİM öğrencileri ile Okudukları Programın Normal Öğrenim Süreleri İçerisinde Yer Alıp kayıt yenilemesi yaptıracak BİRİNCİ ÖĞRETİM Öğrencileri Katkı Payı ödemeyeceklerdir. ANCAK; Hazırlık Sınıfı Veya Yabancı Dil Geliştirme Programı Hariç Olmak Üzere, Önlisans, Lisans Ve Lisansüstü Düzeydeki Yükseköğretim Programlarından NORMAL PROGRAM SÜRELERİ (iki yıllık önlisans ve dört, beş ve altı yıllık lisans programları, yüksek lisans üç yıl, doktora altı yıl) SONUNDA Mezun Olamayan BİRİNCİ ÖĞRETİM Öğrencilerinden Öğrenci KATKI PAYI Ve Öğrenim Ücreti ALINIR.
 • MÜHENDİSLİK TAMAMLAMA olan Birinci Öğretim Öğrencileri Program Süreleri Gözetilmeden Birinci Öğretim Katkı Payı Ücretini Öderler.
 • Yabancı dille öğretim yapan yükseköğretim programlarında öğrenim ücreti bir buçuk katı olarak alınır.
 • Üniversitemize yeni kayıt yaptıracak ve halen öğrenimine devam etmekte olan İKİNCİ ÖĞRETİM ve UZAKTAN ÖĞRETİM öğrencileri Program Süreleri Gözetilmeden Öğrenim Ücretlerini Ödeyeceklerdir.
 • ÖĞRETİMDE İlk % 10’A GİREN LİSANS ve ÖNLİSANS Öğrencileri, I. Öğretim Katkı Payı Miktarı Kadar Öğrenim Ücreti Öderler. (Not: Normal öğretim süresinde olan birinci öğretim öğrencilerinin katkı payı ödememesi, bu öğrencilerin de ödeme yapmayacağı anlamı gelmemelidir.)
 • 3843 Sayılı Kanunun 6 ncı maddesine göre, İKİNCİ Öğretim Programlarından BİRİNCİ Öğretim Programlarına Geçiş Yapan Öğrenciler ile Merkezi Yerleştirme Puanı ile İkinci Öğretim Programlarından Birinci Öğretim Programlarına Yatay Geçiş Yapan Öğrenciler geçiş yaptıkları programın öğrenci katkı payına ilişkin esaslara tabi olur.
 • Af kapsamındandan yararlanarak eğitime dönen öğrencilerin daha önce almış oldukları eğitim dönemleri ve ders tekrarları dikkate alınarak katkı payı/öğrenim ücretleri belirlenmektedir.
 • UZAKTAN ÖĞRETİM Öğrencilerine Bakanlar Kurulu Kararı Gereğince Materyal Ücreti Gideri İlave Edilmektedir.
 • ŞEHİT VE GAZİ ÇOCUĞU Olduğunu Askerlik Şubelerinden veya Emniyet Müdürlüklerinden Alacakları Belge İle Beyan Edenler Katkı Payı / Öğrenim Ücreti Ödemezler. (Kayıt döneminde Belgelerin Aslının Getirilmesi Gerekir.)
 • Devlet Yükseköğretim Kurumlarında görevli olup, birinci öğretimde lisansüstü öğrenim gören ve normal öğrenim süresinde mezun olamayan ARAŞTIRMA GÖREVLİLERİ, çalıştıkları kurumlarında alacakları Araştırma Görevlisi olduklarına dair belgeye istinaden katkı payı ödemezler.
 • ENGELLİ ÖĞRENCİLERDEN; Engelliler hakkında Kanun ve Özürlülük ölçütü sınıflandırılması ve özürlülere verilecek sağlık kurulu raporları hakkında yönetmelik uyarınca engelli olduğuna dair “Sağlık Kurulu Raporu”  Getiren Öğrencilere, Ödemesi Gereken Katkı Payı/Öğrenim Ücreti Tutarından Özürlülük Oranı Kadar İndirim Yapılır. (Kayıt döneminde Sağlık  Kurulu Raporu’nun aslının getirilmesi gerekir.) Birinci Öğretim Olup, “Sağlık Kurulu Raporunu” İbraz Eden ENGELLİ ÖĞRENCİLER Normal Öğretim Süresi Sonunda da Katkı Payı Ödemezler.
 • Üniversitemize yeni kayıt yaptıracak ve halen öğrenimine devam etmekte olan YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLER Üniversite Yönetim Kurulunun Kararlarına ve Belirlediği KATKI PAYINI/ÖĞRENİM ÜCRETİNİ Ödemeye Tabidirler. Türkçesi yetersiz olup, Türkçe Dil eğitimi alan TÖMER öğrencilerine Üniversitemiz Senato Esaslarının Türkçe Yeterlilik Düzeyleri madde hükümleri uygulanacaktır. Katkı Payı/Öğrenim Ücreti ödemelerinde sıkıntı yaşanmaması için Sistemde YU (Yabancı Uyruklu Kimlik No) Numarası girilmiş olması gerekmektedir.
 • Üniversitemize yeni kayıt hakkı kazanan ve öğrenimine devam etmekte olan Türkiye Cumhuriyeti ve Akraba Topluluğu öğrencilerinden TÜRKİYE BURSLUSU olarak yükseköğrenim gören öğrenciler katkı payı/öğrenim ücreti ödemeyeceklerdir. Ancak, BURSLULUĞU KESİLEN Türkiye Burslusu Öğrencileri, İlgili Eğitim Öğretim Yılının Katkı Payını/Öğrenim Ücretini Yabancı Uyruklu Öğrencilerin Ödemiş Oldukları Miktarda Öderler.
 • Suriye Arap Cumhuriyetinde yaşanan olaylar nedeniyle ülkemizde misafir edilen Suriye Vatandaşlarından Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen esaslara göre yükseköğretim kurumlarına yerleştirilen öğrencilerden,
 • Yurtdışından öğrenci kabul kontenjanı” kapsamında kayıt yaptıran mavi kart sahibi öğrencilerden,
 • “Yurtdışından öğrenci kabul kontenjanı” kapsamında kayıt yaptıran T.C uyruklu olup, orta öğretiminin tamamını KKTC hariç yabancı bir ülkede tamamlayan öğrencilerden,
 • “Yurtdışından öğrenci kabul kontenjanı” kapsamında kayıt yaptıran Ortaöğretiminin tamamını KKTC dışında yabancı bir ülkedeki Türk okullarında tamamlayan öğrencilerden,
 • Birinci öğretim programlarında;program süreleri içerisinde öğrenimlerine devam edenler ile yeni kayıt yaptıranlar öğrenim ücreti ödemeyeceklerdir.
 • Yukarıda belirtilen öğrencilerden birinci öğretim programlarında kayıtlı olup, program süresinde mezun olamayanlar Yabancı Uyruklu Öğrenciler İçin Belirlenen Miktarı Öderler.
 • İkinci öğretim programlarında kayıtlı olanlar ile bu programlara yeni kayıt yaptıracaklar ise Yabancı Uyruklu Öğrenciler için Belirlenen Miktarı Öderler.
 • Erasmus ve Mevlana Değişim Programları kapsamında yurtdışından gelen ve yurt dışına giden öğrenciler, katkı payı ve öğrenim ücretlerine ilişkin yükümlülükleri bakımından kendi yükseköğretim kurumlarının mevzuatına tabidir. Üniversitemiz Öğrencileri olup, ERASMUS, Mevlana veya Farabi nedeniyle Yurtdışı ve Diğer Üniversitelerden Ders Alan Öğrenciler Katkı Payını Üniversitemize Ödeyeceklerdir.
 • Çift anadal programında kayıtlı olan öğrencilerden diploma programının öğrenim süresi ve ilave bir yıl sonunda katkı payı/Öğrenim Ücreti alınmaktadır. Bu nedenle öğrencilerimiz;
 • Anadal programının 1-8. dönemlerinde katkı payı/öğrenim ücretinden muaftır. (Birinci Öğretimler)
 • Anadal programının 9. ve 10. dönemlerinde; Anadal ve ÇAP kaydı var ise Anadal için Katkı Payı/Öğrenim Ücreti ödenir. Sadece ÇAP kaydı var ise hiçbir ücret ödenmez.
 • Anadal programının 11 ve yukarı. dönemlerinde Anadal ve ÇAP kaydı var ise Anadal ve ÇAP için katkı payı/öğrenim ücreti ödenir. Sadece ÇAP kaydı var ise ÇAP katkı payı/öğrenim ücreti ödenir.
 • Normal program süresi içerisinde veya dışında öğrenimini tamamlamış, DERSE Bağlı Olmadan Sadece ZORUNLU YAZ STAJI kalmış öğrenciler Katkı Payı/Öğrenim Ücreti Ödemez. Ancak” MESLEK EĞİTİMİ ile MESLEKİ UYGULAMA” olarak DERS gören Normal Program süresini geçen Birinci Öğretim Öğrencileri ile Program süresi gözetilmeden İkinci ve Uzaktan Öğretim öğrencileri Katkı Payı/Öğrenim Ücretini Ödeyeceklerdir.
 • Eğitim alacağı dönemde Tek Dersinden dolayı Derse yazılmayıp, sadece “TEK DERS SINAVINA GİREN” Öğrenciler Katkı Payı/Öğrenim Ücreti Ödemez.
 • Yükseklisans Öğrencisi olup, sadece PROJE ÖDEVİ kalan öğrenciler ilgili dönemin katkı payı/öğrenim ücretini öderler.
 • Tezsiz Yükseklisans Öğrencileri İlk Üç Dönem ve Sonraki Dönemler için  Üniversite Yönetim Kurulunun Belirlediği  ÖĞRENİM ÜCRETİNİ Öderler.
 • Başarı durumlarından dolayı ilk yüzde ON’a giren ve İkinci Öğretim olarak Ücretini yatıran İKİNCİ ÖĞRETİM Öğrencilerine yapılacak İADELER öğrencilerimizden herhangi bir başvuru talep edilmeden kendilerine ait IBAN numaralarına yapılacaktır. Bunun haricinde, Katkı Payı ve Öğrenim Ücretinin Yatırılıp Ders Kaydının Yapılmaması gibi İADE Gerektirecek Nedenlerle Yapılacak Ödemelerin İadeleri İlan Edilen Başvuru Tarihleri İçerisinde Yapılacaktır. Bu Tarihlerden sonra Yapılacak İADE Talepleri KESİNLİKLE KARŞILANMAYACAKTIR. Öğrencilerimizin yukarıda sayılan nedenlerden dolayı İADE işlemleri IBAN ile yapılacaktır. Bu nedenle SABİS sisteminde IBAN bilgileriniz KENDİNİZE ait T.C.Kimlik numaranıza ait olmalıdır. Aksi halde İADE ÜCRETİNİZ yatırılamaz.
 • YÖK Kararına istinaden ,başka Üniversitelerin öğrencisi iken Sakarya Üniversitesine bağlı birimlerin aynı düzeydeki diploma programlarından eğitim almak isteyen öğrenciler ile Sakarya Üniversitesine bağlı birimlerin diploma programlarına kayıtlı olup, başka bir üniversitenin aynı düzeydeki diploma programlarından eğitim almak isteyen öğrenciler, diplomasını kayıt hakkı kazandığı Üniversiteden almasına rağmen, katkı payını/öğrenim ücretini eğitime devam ettikleri Üniversiteye öderler. Üniversite Senatolarının Olumlu Kararlarına istinaden, ÖZEL ÖĞRENCİ Olarak Başka Bir Yüksek Öğretim Kurumunda Devam Eden Öğrenciler İse Katkı Payı/Öğrenim Ücretini Kayıtlı Oldukları Yükseköğretim Kurumuna Öderler.
 • Bir yükseköğretim kurumu mezunu veya öğrencisi olup, belirli bir konuda bilgisini artırmak isteyenler, ilgili anabilim/anasanat/bilim/sanat dalı/program başkanlığının görüşü ve ilgili Enstitü Yönetim Kurulu kararıyla lisansüstü derslere özel öğrenci statüsünde kabul edilebilirler. ÖZEL ÖĞRENCİ olarak kabul edilenler kayıtlı oldukları ilgili programın katkı payı/öğrenim ücretini öderler.
 • KAYIT DONDURULARAK Geçirilen Süre (ilgili dönem/dönemler) Eğitim Süresinden Sayılmamaktadır.
 • KYK ÖĞRENİM VE BURS KREDİLERİ; Öğrenci KYK başvurusundan sonra Kurumun WEB sayfasından Öğrenim Kredisi veya Burs Ödeme Bilgilerini ve durumunu takip etmesi gerekmektedir. BEYANINDAN sonra meydana gelen tüm değişiklikleri (öğretim durumu değişikliği, kayıt dondurma, yatay geçiş vb.) zamanında KYK Genel Müdürlüğüne yazılı olarak bildirmesi ve belgelendirmesi gerekmektedir. Aksi takdirde imzalamış olduğu TAAHHÜTNAME gereği tüm sorumluluk kendisine aittir. Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından verilen öğrenim kredisi ve öğrenim bursuna ilişkin bilgilere http://www.kyk.gov.tr adresinden ulaşılabilir.
 • KYK BURS YÖNETMELİĞİ MADDE 20;”Kurumdan burs alan öğrencilerin başarı durumları her yıl Eylül ayı sonuna kadar öğretim kurumlarından istenir.
 • Öğretim Kurumları Yetkili Kurullarının belirleyecekleri esaslara göre Başarısız olarak tespit ettikleri öğrencileri her yıl en geç Ekim ayı sonuna kadar Kuruma bildirirler.” denilmektedir. Üniversitemiz Senatosunun 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılından İtibaren Uygulanmak Üzere bu konuda belirlediği KYK BAŞARI KRİTERİ “Sorgulama yapılan tarihi içine alan dönemde bulunduğu sınıfın derslerine yazılmış olmak kaydıyla genel not ortalaması en az 2.00 ve üzeri olan öğrencilerin, Zorunlu hazırlık ve bilimsel hazırlık sınıfını başarı ile tamamlayan ve İsteğe bağlı hazırlık sınıfında yılsonu Hazırlık ve Yabancı Dil Yeterlik Sınavlarından Yeterlik ve Başarı hakkı kazanan öğrencilerin BAŞARILI sayılması” şeklinde belirlenmiştir. BAŞARISIZLIK sebebiyle Bursu Kesilen Öğrenciye Tekrar Burs Verilmez.
 • KAYIT YAPTIRIP Kendi İsteği ile KAYDINI SİLDİREN Öğrencilerin Katkı Payı ve Öğrenim Ücreti Geri Ödenmez.
 • Öğrencilerimiz Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı Web Sayfasından Yapılan DUYURULARI Takip Etmesi Gerekmektedir.
 • Öğrenim Ücreti ve Katkı Payı Ödemelerine İlişkin Açıklamalar Yukarıda Belirtilmiştir. Ancak, Bakanlar Kurulunca Yapılacak Değişiklikler Öğrencilere Yansıtılacaktır.
 • Kampüs içerisindeki Eğitim Birimlerinde okuyan öğrencilerin Katkı payı/öğrenim ücreti ile ilgili işlemleri Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı Harçlar Şube Müdürlüğünce, Kampüs dışında ve İlçelerdeki Eğitim Birimlerimizde okuyan öğrencilerin Katkı payı/öğrenim ücreti ile ilgili işlemleri ise Okullarımızın bünyesinde yer alan Öğrenci İşleri birimlerimizce yürütülmektedir.
 • Gerekçeli durumlarda katkı payı/öğrenim ücreti iadesi isteyen öğrenciler ve ödeme bilgilerinde sorun olan öğrenciler, sorunlarının çözümü için bu birimlere başvurabilirler.

 

Katkı Payı İade İşlemleri

Dersin açılmaması/ kapatılması/derse kayıt yaptıramama gerekçesi ile katkı payı/öğrenim ücreti iadesi;

Üniversitece ilan edilen “katkı payı/öğrenim ücreti iade son başvuru tarihi”ne kadar başvurmak koşulu ile, öğrencinin kayıt olacağı derslerin açılmaması, derse yeterli sayıda öğrencinin kayıt olmaması, derslerin kapatılması, derslere kayıt yaptıramama gibi durumlarda ödenmiş olan katkı payı/öğrenim ücreti iade edilir.

 

Yeni kayıt dönemlerinde ücret yatırıp, Üniversitemize kayıt yaptıramama gerekçesi ile katkı payı/öğrenim ücreti iadesi;

Yeni kayıt dönemlerinde ücret yatırıp, Üniversitece ilan edilen “ilgili dönemin kayıt  tarihi sonuna” kadar başvurmak koşulu ile, Üniversitemiz öğrenci otomasyon sisteminde yer almayıp kayıt yaptırmama gibi durumlarda ödenmiş olan katkı payı/öğrenim ücreti iade edilir.

 

Başarı Ortalamasına göre ilk yüzde ona giren ikinci öğretim öğrencilerine yapılacak ücret iadesi;

Güz Dönemlerinde yüzde ona giren öğrencilerin tesbiti Bahar Dönemi Katkı Payı/Öğrenim Ücreti ödemelerine yetişemediğinden, bu durumda olan öğrenciler öğrenim ücretlerinin tamamını yatırırlar. İkinci öğretim ile birinci öğretim rasındaki fark herhangi bir form ile başvuruda bulunulmadan kendilerine ait IBAN numaralarına  yatırılır.

 

Kendi isteği ile kayıt sildiren öğrencilerin katkı payı/öğrenim ücreti iadesi;

Kayıt yaptırıp kendi isteği ile kaydını sildiren öğrencilerin katkı payı/öğrenim ücreti iade edilmez.

 

Katkı payı/öğrenim ücreti iade işlemi için izlenecek yol;

Katkı payı/öğrenim ücreti iade işleminin yapılabilmesi için iade formunun doldurularak (form sadece Dersin açılmaması/ kapatılması/derse kayıt yaptıramama/yeni kayıt dönemlerinde ücret yatırıp kayıt yaptırmama gerekçesi ile doldurulacaktır.) ödeme dekontunun aslının forma eklenmesi ve ilan edilen başvuru tarihlerine kadar Öğrenci Katkı payı Birimine teslim edilmesi gerekir.  Başvuru tarihlerinden sonra iade başvurusu kabul edilmez.

 

Katkı payı/öğrenim ücreti iade işlemi için IBAN Bilgisi;

Öğrencilerimize yukarıda sayılan nedenlerden dolayı İADE işlemleri IBAN ile yapılacaktır. Bu nedenle SABİS sisteminde IBAN bilgileri KENDİLERİNE ait T.C.Kimlik numaranıza ait olmalıdır. Aksi halde İADE ÜCRETİ yatırılamaz.

Katki_PayiOgrenim_Ucreti__IADE_Dilekcesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

114 yorum

 1. Merhaba ben SAÜ sosyal hizmet iö me yatay geçiş başvurusunda bulundum yedek 2 deyim ve kesin yerleşme 21 eylül de olacak ben harç ücretini nasıl verecem ?

  • Harç ödemeleri Mazaretli Kayıtlar için 26 sına kadar devam edecek.

  • Ödemeler devam ediyor. 9 – 10 11 de de kayıt süreci var.
   Ödemeyi yapın dersleri seçin.

   • Teşekkürler. peki ders seçimini okulda yapamaz mıhım? Çünkü Nasıl yapacağımı bilmiyorum

   • Okulda yapmanıza gerek yok. SABİS ten kolayca yapın işte.
    Okula bırakırsanız uğraşırsınız.

    SABİS Kullanıcı Adı ve Şifresi Alma
    http://ogrisl.sakarya.edu.tr/tr/icerik/9546/32338/numara-sorgulama adresinden TC Kimlik Numaranız ile Öğrenci Numaranızı öğrenebilirsiniz.
    SABİS sistemine girişte bu numarayı kullanacaksınız. Girişte numaranızı b162525454 veya g162555456 şeklinde yazmanız, nokta koymamanız gerekmektedir.
    İlk girişte şifreniz TC Kimlik Numaranızdır.

    Sonrasında SABİS – Öğrenci Bilgi Sistemi – Ders Kaydı seçeneklerine girip Zorunlu Derslerin yanına tik koyup dersleri kaydedeceksiniz.

 2. merhaba ben açıktan üniversite okuduğum için benden harç borcu istediler, harç borcumu yatırdım ve ders seçimimi yaptım ama bugün açıktan okuduğum okulu dondurma kararı aldım paramı geri alabilir miyim yardımcı olursanız çok sevinirim iyi akşamlar

 3. Merhaba ben yüksek lisans uzaktan eğitime kesin kayıt yaptırdım şuan önümde ders seçim sureci var kaydımı iptal ettirip yatırdığım harcı iade alabiliyor muyum? Yani hiç bir ders almaya başlamadan önce kaydımı sildirme ve harci iade alma şansım var mı bilgi verirseniz sevinirim çünkü şuan başka bi okula kayit yaptirma ihtimalim var

 4. merhaba kızım teknoloji fakültesi makine mühendisliği ikinci öğretim de bu yıl hazırlık okuyacak bunun için harç ödeyecekmiyiz acaba

  • Hazırlık sınıfı için eğitim ve meteryal ücreti alınır. Rakamla alakalı Öğrenci İşleri ile görüşebilirsiniz.

 5. merhaba ben bu sene kazandım üniversitenizi e kayıt sırasında isteğe bağlı hazırlıgı istemiyorum demiştim ama kararım değişti nasıl değiştirebilirim ?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar