Adapazarı Belediyesi 5. Ödüllü Fotoğraf Yarışması Başvuruları Başladı

Adapazarı Belediyesi 5. Ödüllü Fotoğraf Yarışması Başvuruları Başladı

Adapazarı Belediyesi tarafından 2014 yılında 5. Kez düzenlenecek olan Ödüllü Fotoğraf Yarışması bu sene 5 farklı dalda yapılacak ve 1 Aralık 2014 tarihine kadar başvurulara açık kalacak.

Belediye tarafından organize edilen yarışmada 2014 yılı için belirlenen 5 konu aşağıdaki gibidir.

“Adapazarı’nda Ticaret”,

“Adapazarı’nda Trafik”,

“Adapazarı’nda Sonbaharda Yaşam”,

“Poyrazlar Gölünde Yaşam”

“Adapazarı’nda Gözden Kaçanlar”

 

Üniversite Öğrencileri de Katılabilecek

Sakarya’da ikamet eden tüm Fotoğraf Severlere açık olacak olan yarışmaya Sakarya’da öğrenim gören Lise ve Üniversite öğrencileri de katılabilecek.

Özellikle Üniversite Öğrencilerinden yoğun bir katılımın gelmesi beklenilen yarışma sonucunda ise kazananlar çeşitli ödüller alacaklar.

 

Başvurular Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne Yapılacak

Ödüllü Fotoğraf Yarışmasına katılacak olan Fotoğraf Severler başvurularını 1 Aralık 2014 tarihine kadar belirlenen şartlara riayet etmek şartı ile Adapazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne teslim edebilecekler.

Adapazarı ilçe sınırlarında çekilme şartı aranan fotoğraf yarışmasına daha önceki senelerde katılan ve ödül alan fotoğraflar katılamayacak.

Adapazarı Belediyesi 5. Ödüllü Fotoğraf Yarışması Başvuruları Başladı
Adapazarı Belediyesi 5. Ödüllü Fotoğraf Yarışması Başvuruları Başladı

Seçici Kurulda Tanıdık İsimler Var

Adapazarı Belediyesi ve Sakarya Üniversitesinde görev alan ve Fotoğrafçılık ile zaman geçiren birçok önemli isimde yarışmada Jüri Görevini üstlenecek.

İşte Yarışma Jürisi…

Fotoğraf Sanatçısı Cihat Çavdar,

Fotoğraf Sanatçısı ve Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Servet Sezgin,

Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Özkan Gümilcineli

 

Ödül Töreni 17 Aralık’da

Yarışmaya başvuracak olan fotoğraflar arasında Her Kategori için 1 adet Fotoğraf seçilecek ve seçilen fotoğrafın sahibine 1.500 TL Ödül verilecektir.

5 Farklı alanda yapılacak olan yarışmada toplamda 7500 TL ödeme yapılacaktır. Bu sene Sergileme Alan fotoğraflar için bir ödeme yapılıp yapılmayacağı ise henüz netleşmiş değildir. Geçtiğimiz sene Sergileme alan fotoğraflar için de 100 TL ödeme yapılmıştı.

 

Yarışmaya Katılım Koşulları

 • Yarışma sayısal dalda düzenlenmiştir. Fotoğraflar dijital çekilmiş renkli görüntülerden oluşmalıdır. Sayısal kayıtlar düzenleyici tarafından basılı hale getirilerek sergileneceği için, uzun kenar 40’cm baskıya uygun olacak şekilde yüksek çözünürlükte yapılmalıdır. Bu ölçüler içinde yarışmacı; her türlü fotoğraf kompozisyonu uygulayabilir. Yarışmacılar en fazla 5 (beş) adet fotoğrafla katılabilir. Fotoğraf isimleri altı rakamdan oluşan rumuz – sıra no – çekim yeri yazılmalıdır. (123456-1 – Poyrazlar Gölü), (123456-2 – Bulvar), (123456-3 – Terzi)… gibi. Katılım formu eksiksiz doldurulmalıdır.
 • CD kayıtları rumuz ve sıra numarası ile adlandırılmalıdır. (123456-1) (123456-2)
 • Fotoğrafların baskıya hazır son halleri 12 sıkıştırma kalitesinde, 300 dpi olarak baskı kadrajında, üzerinde sadece rumuz yazılı CD içine
  kaydedilecek. CD + katılım formu bir zarfa koyulup, üzerlerine sadece rumuz yazılarak teslim adresine (yarışma sekretaryasına) elden
  teslim edilecektir.
 • Fotoğraflarda doğrudan fotoğraf ilkelerine bağlı kalarak, geleneksel ya da modern her türlü fotoğraf tekniği özgürce kullanılabilecektir.
 • Konunun belgesel özelliğini bozacak ya da şüphe uyandıracak düzenlemeler yapılmayacaktır. Kenar boşluğu ve paspartu bırakılmayacaktır.
 • Yarışmaya Sakarya İl sınırları içinde ikamet edenler ve öğrenciler katılabilir. Yarışma, tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçılara açıktır.
 • Yarışmaya katılım ücretsizdir. Bir yarışmacının birden fazla eserinin, dereceye layık görüp görmemek, sergilenmesi ve satın alınmasına jüri karar verir.
 • Daha önce Adapazarı Belediyesi tarafından yapılan yarışmalarda ödül alan fotoğraflar yarışmaya katılamaz. Benzer fotoğraflarda, fotoğrafı çekenin ve kadraj değişikliğinin belirgin olması şarttır

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

 1. merhaba
  İkameti Sakarya da olup il dışında okuyan öğrenciler bu yarışmaya katılabilir mi?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar