Adapazarı’nda Faaliyet Gösteren Bir Pide Salonunda At Eti Bulundu

Adapazarı’nda Faaliyet Gösteren Bir Pide Salonunda At Eti Bulundu

Dünya, Avrupa’da yaşanan at eti skandalıyla çalkalanırken, skandala Burger King, Nestle gibi dünyanın en büyük gıda şirketlerinin adı karışırken bir at eti haberi de Adapazarı‘ndan geldi.

Adapazarı’nda bir pide salonunda yapılan denetimde, alınan et numunelerinden at veya eşek eti çıktı. Dükkanın işletmecileri R.C. ve R.C., savcılıktaki ifadelerinde etleri N.T.’ye ait kasaptan aldıklarını söyleyerek fatura ibraz etti.

Adapazarında At Eti Skandalı
Adapazarında At Eti Skandalı

O Eti Ben Vermedim

N.T. ise söz konusu faturanın karşılığında et vermediğini öne sürdü. Üç zanlı hakkında, bozulmuş ve değiştirilmiş gıda ticareti yapmak suçundan, 1 yıl 4 aydan 6,5 yıla kadar hapis cezası ve bin 500 güne kadar adlî para cezası talepleriyle dava açıldı.

İngiltere’de ilk önce perakende devi Tesco’da ortaya çıkan “at eti skandalı”nda dünyada da birbiri ardına gelişmeler yaşanmaya başlamıştı. Dünyaca ünlü burger devlerinden Burger King’de İrlanda’daki tesislerde burgerlar için üretilen etlerde at eti karıştığını doğrulamıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

5 yorum

  1. arkadaşlar olay 1 yıl önce oldu. mahkeme sürüyor. kasap karaağaç dibinde mahmudun fırını yakınlarında. pide salonu ise uzunçarşıda tabela değiştirip faaliyetine devam ediyor. bu olaya sakaryada sucukları ile ünlü bir aile de dahil oldu. bizi izleyin hepsini açıklayacağım.

    • Örneklemeler ile yapılıyor sanırım. Şuan kaç firma incelendi, Kaçında at eti veya farklı etler tespit edildi bilgimiz yok. Ama varsa böylke bir durum yakında ortaya çıkacaktır.

    • Şuan Resmi işlemler devam ettiği için FİRMA İSMİ – KİŞİ İSMİ yayınlayamıyoruz. Ancak birkaç gün içerisinde konu net olarak açığa kavuşup cezalar verildikten sonra bu bilgileri paylaşabiliriz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar