Ak Parti Mitingine Gittiler, Öğrenci Evinden Atıldılar

Ak Parti Mitingine Gittiler, Öğrenci Evinden Atıldılar

Sakarya Üniversitesi’nde (SAÜ) öğrenim gören iki öğrencinin, 27 Aralık’ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan‘ın Sakarya’daki mitingine katıldıkları gerekçesiyle, kaldıkları cemaat evinden atıldığı ortaya çıktı.

SAÜ İlahiyat Fakültesi birinci sınıf öğrencisi E.N.Ş, üniversite eğitimi için İstanbul’dan geldiğini ve geçen yıl da aynı şekilde yurtta kaldığını söyledi. Geçen yıl hiçbir sıkıntı yaşamadığını belirten E.N.Ş, ‘Bu olayların başlamasıyla da farklılıklar ortaya çıktı.

Yurtlarda ve evlerde de durum böyle. Birçok öğrencinin de tarafı belli olduğu için çok rahatsız oldular’ dedi. E.N.Ş, Başbakan Erdoğan’ın Sakarya mitingine katıldığını belirterek, ‘Başbakanımız, Sakarya’ya geldiğinde evimiz zaten miting meydanına çok yakındı. O günü bekliyorduk ve mitinge gittik. Mitingin üzerinden 2 ay geçtikten sonra, bunu bahane göstererek evden çıkardılar bizi. İtiraz etmedik hiç, çünkü orada kalmak istemiyorduk. Birçok arkadaşımız da sabrediyor şu anda. Onlar da kalacak yer ayarlıyor kendilerine’ diye konuştu.

‘Bundan dolayı mağduruz’ diyen E.N.Ş, ‘Bir hafta boyunca dışarıda ev aradık. Okulumuza yakın bir yerde uzun bir süre ev aradık ve hava şartları çok kötüydü. 3 haftadır ders çalışamıyoruz. Kitap yüzü açamadık, okula böyle gidiyorum. Birçok hocamıza bu olayı anlattık ve bize destek çıktılar’ ifadeleriyle yaşadığı mağduriyeti anlattı.

Ak Parti Mitingine Gittiler, Öğrenci Evinden Çıkarıldılar

‘Ev Kirasını Ödedimiz Halde…’

Sakarya’da paralel örgüt mağdurlarından üniversite öğrencisi Y.D, kaldıkları evin ücretini ödemesine rağmen evden ayrılmak zorunda kaldığını dile getirdi. Y.D, iki ay öncesine kadar sıkıntı yaşamadığını belirterek, ‘Hiçbir sıkıntımız yokken, bu olaylar başlayınca her şey değişti. 27 Aralık’ta Başbakan’ın mitingine gittik. Evdekilerin de haberi vardı. Dönem arasından sonra tatil dönüşü, mitinge gittiğimiz için evden ayrılmamızı istediler. Daha önceden söyleseydiler, en azından yeni bir ev ayarlayabilirdik. Kaldığımız evin parasını da ödedim. İki gün sonra evden çıkmamızı istediler yani. Buna neden olan şeyin sadece mitinge gitmemiz olduğunu söylediler’ diye konuştu.

Anadolu Ajansı (AA)

 

Önemli Not: Site olarak bu tartışmanın hiçbir noktasında veya hiçbir kanadında değiliz. Amacımız Sakarya Üniversitesi ve SAÜ Öğrencileri ile alakalı bilgileri aktarmak. Anadolu Ajansı tarafından servis edilen bir haber olması sebebiyle BU HABERİ Yayına aldık. Haberimizden ötürü zor duruma düşen tüm kişi ve kurumların da bu haberle alakalı tüm dönüşleri sitemizde yayına alınacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar