beylikdüzü escort

Akdeniz Oyunlarına Katılan Milli Sporculara Müjde

Akdeniz Oyunlarına Katılan Milli Sporculara Müjde

Akdeniz Oyunlarına Katılan Milli Sporculara Müjde

Akdeniz Oyunlarına katılan üniversiteli milli sporcular, organizasyona hazırlık sürecinde ve müsabakalar sebebiyle sınavlara giremediler. Oyunlara katılan üniversiteli öğrenciler, sınavlara girmemeleri nedeniyle dönem kaybı ve burslarının kesilmesiyle karşı karşıya kaldı. Bu durum krize neden oldu. Üniversiteli milli sporcuların mağdur olması sebebiyle konuyu Gençlik ve Spor Bakanlığı, masaya yatırdı.

ÜNİVERSİTELİ MİLLİ SPORCULAR MAĞDUR OLUYORDU

Öğrencilerin mağduriyetlerinin giderilmesi için bakanlık çalışma başlattı. Çalışmalar kapsamında YÖK ile görüşen bakanlık, Akdeniz Oyunlarına katılan öğrencilerin tespitini yaptı. Daha sonra YÖK’ten milli sporculara ikinci sınav hakkı istedi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın talebini değerlendiren YÖK ise öğrencilere ilk müjdeyi verdi ve milli sporcuların dönem kaybı yaşamaması için ikinci sınav hakkı tanıdı.

ÖĞRENCİLERİN BURSLARINI BAKANLIK KARŞILAYACAK

Üniversiteli milli sporculara YÖK’ün sağladığı bu imkanın ardından ikinci müjdeli haber de Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan geldi. Öğrencilerin sınavlara girememeleri sebebiyle kesilen bursları, bakanlık tarafından karşılanacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı, bu çalışmasıyla okuyan milli sporcuların bir daha bu tür mağduriyetler yaşamasının önüne geçmiş oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar