beylikdüzü escort

Anılara Format Atmak

Anılara Format Atmak

Çoğu insanın keşke yaşanmasaydı dediği olaylar vardır. Peki, bu olaylar hafızalardan nasıl silinip atılır? Bilim adamları bu konuyla ilgili birçok teori geliştirmiş ve bunun mümkün olduğunu düşünüyorlar. Elbette bilimsel olarak bir açıklaması vardır. Ancak okuduğum kaynaklara göre hipnoz, meditasyon ve NLP gibi birçok yöntemle bu acı hatıraların yükünün hafifletilebildiği söyleniyor.

Bence, yaşanan kötü deneyim kişinin hayatına devam etmesini engelliyorsa ve psikolojik olarak kişiyi güç duruma maruz bırakıyorsa bu tedavi faydalı olabilir. Çünkü bu tür durumlarda davranış bozukluğu kaçınılmaz bir hal alıyor.

Bir diğer görüşüm ise yaşanan kötü deneyimlerin hafızalardan silinmesi ilerde aynı hatanın tekrar yaşanmasını engelleyemez. Bu nedenle olayları hafızadan silmek yerine yaşanan bu olaya karşı duygusuz kalmak tercih edilebilir. Sanırım bu da az önce bahsettiğim yöntemlerle mümkün hale geldi.

Bazen de insanlar bu anılarını kendi kendilerine bastırabilirler. Bu durumu bende birkaç kez yaşadım. Eğer birine kızmışsam ve o kişiye değer veriyorsam zamanla neden kızdığımı ve yaşanan olayı hatırlayamaz hale gelirim. O kişiyle yüzleşmek istediğimde ise önceden ne olmuştu diye düşünmem gerekebilir. Bu durum kişiyi oldukça zor bir duruma düşürebilir.

Eğer kötü anılarınızı silmek istiyorsanız iyi bir düşünün derim, çünkü kötü anıları sileyim derken iyiler de arada kaynamasın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar