beylikdüzü escort

BESYO Kapanıyor, 3 Yeni Fakülte Açılıyor

BESYO Kapanıyor, 3 Yeni Fakülte Açılıyor

Sakarya Üniversitesi bünyesinde 3 Yeni Fakültenin kurulmasına ve BESYO ’nun kapatılmasına ilişkin karar Resmi Gazete ’de yayınlandı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Doç. Dr. Ayşenur İSLAM tarafından da yapılan girişimler neticesinde Sakarya Üniversitesi bünyesine 2 Yeni Fakülte ve 1 Enstitü açılmasına karar verildi.

İlerleyen süreçlerde Sakarya Üniversitesi bünyesinde Yeni Fakültelerin açılması ve Binaların yapılması ile öğrenci sayısının 2-3 yıl içerisinde 100.000 seviyesine çıkarılması bekleniyor.

 

BESYO Kapanacak Yerine Spor Bilimleri Fakültesi Açılacak

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu adı ile üniversitemizde eğitim veren BESYO kapatılarak yerine Sakarya Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi adı ile yeni bir fakülte oluşturulmuş olacak.

Bu sayede hem bölüm sayısında bazı artışlara gidilebilecek hem de öğrencilere daha fazla imkân sağlanmış olacak.

 

Turizm Fakültesi Sapanca’da Açılacak

Şu aşama da Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi bünyesinde eğitim veren Turizm İşletmeciliği bölümü artık kendi başına bir Fakülte haline gelerek Sakarya Üniversitesi Turizm Fakültesi olarak yoluna devam edecek.

Sapanca AVM olarak inşa edilen ancak aktif olarak hayata geçirilmeyen binanın Sapanca Belediyesi tarafından Sakarya Üniversitesine verilmesi ile Sapanca’da açılacak olan Turizm Fakültesi ile Turizm İşletmeciliği bölümü de Sapanca’ya taşınacak.

 

Orta Doğu Enstitüsü Kurulacak

Resmi Gazetede yayınlanan ve Bakanlar Kurulu tarafından alınan karar neticesinde Orta Doğu Enstitüsü adı ile bir enstitü kurulacak.

Daha önce Marmara Üniversitesi bünyesinde bir benzeri kurulan Enstitü sayesinde Orta Doğu konulu araştırmalar ve çalışmalar daha bilimsel ve sistemsel olarak yapılabilecek.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

6 yorum

 1. Saçma…Yeni fakülte yapacaklarına hendek köyünden eğitim fakültesini çıkarsınlar

 2. Şimdi bizim kurulu bir düzenimiz var. Yurt sözleşmeleri, ev sözleşmeleri, oradaki yaşantımız, işimiz peki bunlar nolcak hadi açtık gidin demekle olmuyor bende 2 sınıfa geçtim orda bir düzen oturtmak için bir senemizi verdik herşey şimdi başlıyor şehri tanıdık etrafı tanıdık derken yeni bir yer sizcede bize haksızlık değilmi.

 3. ben su anda turızm ısletmecılıgı bırıncı sınıfı bıtırdım.turizm fakultesı acıldıgı zaman bızdemı sapancaya gıdecegız yoksa turızm fakultesıne sadece yenı kayıtlarmı alınacak

  • Yetişirse seneye, yetişmezse dönem arasında veya bir sonraki seneye sizde Turizm Fakültesi ile Sapanca’ya gidersiniz.

   • bide ben çap yapmayı planlıyorum çap yaptıgım takdirde aynı gun ıcınde hem sapancada hem serdıvanda olma gibi bi durum nasıl olur bıde su var bız ışletme fakultesı gırıslıyız bızı nasıl turizm fakultesı mezunu yapacaklar biz bosunamı okadar ışletme dersı gorduk yanıtlarsanız sevınırım

   • Bu konular netleştikçe bilgi veriyor olacağız.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar