Bu Bölümden Mezun Olan 3.500 TL Maaş İle İş Başı Yapıyor

Bu Bölümden Mezun Olan 3.500 TL Maaş İle İş Başı Yapıyor

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) bünyesinde açılan Yumurtalık Meslek Yüksekokulu Su Altı Teknolojisi Programı Öğrencileri mezun olduktan sonra 3.500 TL – 4.000 TL arasındaki bir maaş ile hemen iş başı yapıyorlar.

Türkiye’de bu dalda eğitim veren toplam 4 Program arasında en iyisi konumunda olan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Yumurtalık Meslek Yüksekokulu Su Altı Teknolojisi Programı Akademik Kadro Yapısı ve Teknolojik Altyapısı ile mezunlarına okul sonrası iş sorunu yaşatmamayı başarıyor.

Mezuniyetlerinin hemen sonrasında firmalar tarafından kapılan mezun öğrenciler direkt olarak 3.500 TL – 4.000 TL dolaylarındaki maaşlar ile işbaşı yapıyorlar.

 

Tüm Dersler Uygulamalı Olarak Yumurtalık Limanında Yapılıyor

Sektördeki birçok öğrencinin Teorik olarak işi bilmesinin yanında Pratik olarak işten hiç anlamaması sorununu gidermek isteyen Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Yumurtalık Meslek Yüksekokulu Su Altı Teknolojisi Programı elindeki tüm imkânlar ile öğrencilerine Uygulamalı Ders veriyor.

Özel Sektörde bile olmayan birçok teknolojik ürün ile ders gören öğrenciler direkt olarak Teori yerine Pratik olarak dersleri öğreniyor ve hem ders geçmeleri hem de iş yaşamları çok daha kolay bir hale gelmiş oluyor.

Karada kaynak makinesi ile profesyonel kaynak, kesme ve tefsiye işlemlerini öğrenen öğrenciler bu işlemlerden sonra su altında özel giysilerle ve ekipmanlar yardımıyla ders alıyor. Limana bırakılan platform, üzerine özel kıyafetle dalan öğrencilere elektrot ve metal parçalar verilerek kaynak yapmaları sağlanıyor. Öğrenciler her birimde ayrı ayrı çalışarak pratik yapıyor.

Bu Bölümden Mezun Olan 3.500 TL Maaş İle İş Başı Yapıyor
Bu Bölümden Mezun Olan 3.500 TL Maaş İle İş Başı Yapıyor

Mezun Olunca İş İmkanı Sizi Buluyor

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Yumurtalık Meslek Yüksekokulu Su Altı Teknolojisi Programı 2011 yılında kurulan ve bu sene 2. Mezunlarını veren bir bölüm.

Bunun yanında ülkemizde Altyapı Bakımından en gelişmiş hizmeti ve eğitimi veren de burası. Bu sebeple de mezun öğrenciler Eğitim ve Donanım açısından oldukça üst düzeyde bir bilgi birikimi ile mezun oluyorlar.

Geçen yıl ilk mezunlarını veren bölüm 12 mezunundan 2 tanesini DGS ile başka bölümlere göndermiş. Kalanlardan 9 tanesi 3.000 – 4.000 TL arasında değişen maaşlar ile özel sektörde yer bulmuş.

 

Bölümden Mezun Olana “Birinci Sınıf Dalgıçlık Belgesi” Veriliyor

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Yumurtalık Meslek Yüksekokulu Su Altı Teknolojisi Programını bitiren tüm öğrencilere Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından onaylanmış Birinci Sınıf Dalgıçlık Belgesi veriliyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar