beylikdüzü escort

Diploma Parası Vermemek İçin Yapmanız Gerekenler (2015)

Diploma Parası Vermemek İçin Yapmanız Gerekenler (2015)

Sakarya Üniversitesinden mezun olacak öğrenciler dilerlerse Diploma Parası Ödemeden mezun olabilirler. Bunun için yapmanız gerekenler şunlar.

Öncelikli olarak şuan ödemelerini GERİ ALANLAR mevcut. Yapılan işlem ise hem YÖK hem de BİMER gibi mecralarda onaylatılmış durumda.

Yani YÖK Diploma Parası adıyla herhangi bir ödeme alınamayacağını yaptığımız görüşmelerde belirtti. Zaten SAÜ’de Diploma Parası değil Mezunlar Derneğine Bağış olarak lanse etmişti olayı.

BİMER’e yapılan şikayetler sonucunda birçok arkadaşımız Yatırdığı Diploma Paralarını İade aldı. Bu durumda da Ödeme Yapmama gibi bir durum ortaya çıktı.

 

Peki Diploma Parası Ödememek İçin ne Yapacağız

İlk olarak Öğrenci İşlerine Diploma almak için gittiğinizde Bağış adı altında alınan ödemeyi reddettiğinizi belirtin. Bu bizim ilk işlemimiz olacak.

Eğer Öğrenci İşleri “Hayır, Dekont Olmadan İşlem Yapamam” derse Garanti Bankasına gidip 10 TL (Daha Fazla Değil) ödemeyi yapın, Dekontun bir kopyasını alın ve Öğrenci İşlerine gidip diplomanızı alın.

Daha sonra BİMER üzerinden şikâyet kaydı oluşturun, Dekontun kopyasını şikayet kaydınıza ekleyin ve 1 hafta gibi bir sürede 10 TL’lik ücretin Hesabınıza İadesini bekleyin. İşlemler bu kadar.

Diploma Parası Ödemeyin
Diploma Parası Ödemeyin

 

Diploma Parası Yasal Değil, Mezunlar Derneğine Bağış İsteğe Bağlı

Geçen sene Diploma Parası ödeyerek Diploma alan öğrencilerde dilerlerse şikâyetlerini BİMER üzerinden iletebilirler.

Konuyla alakalı olarak İade İşlemleri büyük ihtimalle BİMER tarafından Üniversiteye iletilecek ve İade İşlemleri yapılacaktır.

YÖK kesinlikle Üniversitelerin Diploma Parası Alamayacağını belirtti. Bu konuda hem fikiriz.

Bağış ise İsteğe Bağlı bir olaydır. SAÜ ’nün bu şekilde Zoraki 40 TL veya 10 TL veya herhangi bir rakamda Bağış Alması ancak Öğrencinin İsteğine bağlıdır.

İstemeyen öğrenciden zorla bu bağış toplanamaz. Toplanması durumunda Hukuki bir durum ortaya çıkar ve gereken işlemler sonucunda bu rakam 10 TL bile olsa iade edilir.

 

Sorularız İçin Yorum Kısmını Kullanabilirsiniz

Öğrenci İşlerinden verilen cevapları ya da Sorularınızı YROUM Kısmından sorarak cevaplar alabilir, çözüm üretmenize yardımcı olabilir.

 

Geçen Sene Rektör Muzaffer ELMAS Tarafından Atılan “Diploma Parası” Tweetleri

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

10 yorum

 1. Ayıp be, seni en az dört sene eğitmiş bir kuruma üç kuruş bağış yapacan onu da geri isteyeceksin hemi. Ayıp ayıp utanın. Helali hoş olsun benim diploma param, bana ekmek kapısı olan bu yuvaya. Bu parayı geri isteyenlerin hiç kimseye bir kuruş hayrı dokunmayan tipler olduğuna inanıyorum.

  • Size 4 yıl eğitim veren kurum BABASININ HAYRINA yapmıyor bu işi. Kaldı ki MEZUNLAR DERNEĞİ adıyla bağış toplayan Kurum veya Kuruluşun bu güne kadar BİR ETKİNLİĞİNİ DE görmedik.
   Para vermek isteyen götürüp verebilir. Vermek istemeyeni eleştirmek ise sizin haddinize değil.

 2. Bimer sitesinden şikayet kaydı oluşturmaya çalışıyorum fakat dosya ekleyemiyorum sisteme?

  • Sadece Şikayet Kaydı oluştursanız da yeterli. Yafa bir resim sitesine yükleyip oranın linkini yazı kısmına yazın.

 3. ben bu dönem mezunları arasında yım ikinci öğretim im yüzde 10 a girdim ama bana harç ödemesi son dönem de olmuyo dediler bilginiz var mı

  • Son dönem %10’a girmeniz bir işe yaramıyor. Çünkü %10’a girince Sonraki Dönemden ödeme düşülüyor. Sizin sonraki bir döneminiz ise yok.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar