beylikdüzü escort

Diriliş “Ertuğrul” Disizinde SAÜ’lü Mehmet BOZDAĞ’ın İmzası Var

Diriliş “Ertuğrul” Disizinde SAÜ’lü Mehmet BOZDAĞ’ın İmzası Var

2014 Aralık ayında TRT1 Ekranlarından izleyicilerle buluşacak olan Diriliş “Ertuğrul” isimli dizinin Yapımcısı, Proje Tasarımcısı ve Senaristi olarak ön plana çıkan isim Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü Mezunu olan Mehmet BOZDAĞ.

İddialı kadrosu ve tarihe ışık tutan senaryosu ile TRT’nin 2014 – 2015 yılı yapımı olacak olan Diriliş “Ertuğrul” Dizisinin kısa sürede büyük bir beğeni toplaması bekleniyor.

Yapımını Tekden Film’in, yapımcılığını ve proje tasarımını Mehmet Bozdağ’ın üstlendiği senaryosunu Mehmet Bozdağ ve Atilla Engin’in yazdığı, yönetmenliğini Metin Günay’ın yaptığı Diriliş “Ertuğrul” Dizisi Aralık ayında TRT1 ekranlarında yayınlanacak.

Diriliş “Ertuğrul” dizisinin yapımcısı, proje tasarımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ Sakarya Üniversite’si (SAÜ) tarih bölümü mezunu. Bozdağ SAÜ Sosyoloji Bölümünde Lisansüstü eğitimine devam ediyor. Bozdağ daha önce de Kardeş Şehirler, Ustalar Alimler Sultanlar belgeselleri ve Gönül Hırsızı dizilerine imza atmıştı.

Diriliş “Ertuğrul” Disizinde SAÜ’lü Mehmet BOZDAĞ’ın İmzası Var
Diriliş “Ertuğrul” Disizinde SAÜ’lü Mehmet BOZDAĞ’ın İmzası Var

Dünyaca Ünlü Koreografi Ekibi

Aksiyon sahneleri ile oldukça iddialı olan Diriliş “Ertuğrul” dizisi için oyuncular, aylarca Cengizhan, Cehennem Melekleri 2, 47 Ronin, Barbar Conan gibi dünyaca ünlü filmlerin koreografisini yapan Nomad özel koreografi ekibinden at binme, kılıç kullanma ve dövüş eğitimi aldılar. Dizi için ayrıca Beykoz Kundura Fabrikası ve Riva’da 13. yüzyılın dünyası inşa edildi.

Diriliş “Ertuğrul” Disizi
Diriliş “Ertuğrul” Disizi

 

Güçlü Oyuncu Kadrosu

Aralık Ayı’nda TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan dizide Ertuğrul Bey’i Engin Altan Düzyatan canlandırırken, Esra Bilgiç de Halime Hatun rolüyle ona eşlik edecek. Dizide ayrıca Kaan Taşaner, Didem Balçın, Serdar Gökhan, Hülya Darcan, Levent Öktem, Hakan Vanlı, Serdar Deniz, Turgut Tunçalp, Mehmet Çevik, Cavit Çetin Güner, Hande Subaşı ve Osman Soykut gibi güçlü isimler yer alıyor.

Diriliş “Ertuğrul” dizisi, 13. yüzyılda Ertuğrul Bey ve Alp’lerinin Tapınak Şövalyeleri ve vahşi Moğollara karşı olan mücadelelerini ve adım adım Osmanlı Beyliği’ni kurma sürecini konu alıyor.

Mehmet BOZDAĞ
Mehmet BOZDAĞ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar