Eğitim Fakültesi Öğrencileri Başka Bölümlere Geçiş Yapabilecek

Eğitim Fakültesi Öğrencileri Başka Bölümlere Geçiş Yapabilecek

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Öğretmenlik Mesleği ile alakalı olarak birkaç yeni düzenleme gelecek. Bu düzenlemeden de Eğitim Fakültesi Öğrencileri direkt olarak etkilenecek.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından üzerinde çalışılmakta olan ve bir anlamda “Hiçbir şey olamazsan, Öğretmen olursun” anlayışını yıkmak amacıyla başlatılan yeni sistem ile lise ve dengi okullarda öğretmenliğe en yatkın olan öğrenciler Eğitim Fakültelerine yönlendirilecekler.

Bu sayede eğitim vermeyi bir meslek yapısından çıkarmak isteyen Milli Eğitim Bakanlığı işini severek yapan ve bunda başarılı olan kadrolar kurma düşüncesi içerisinde.

Hali hazırda Eğitim Fakültesi Öğrencisi olanlara ise eğer Öğretmen olmaya yeterli değil ise başka bölümlere geçme imkânı ve kolaylığı sağlanacak. Bu sayede sırf mecbur kaldığı için veya puanı oraya yettiği için Eğitim Fakültesini seçenlere ve aradığını Öğretmen olmakta bulamayanlara yeni bir imkan sağlanmış olacak.

SAÜ Eğitim Fakültesi
SAÜ Eğitim Fakültesi

Çalışma ne zaman tam anlamıyla ele alınır, ne zaman bu düşünce eyleme dönüşür bilinmez ancak Teknik Eğitim Fakültelerinin kapanmasından sonra şimdi de Eğitim Fakültelerine bir el atılıp özel bir çalışma yapılacak gibi görünüyor.

Bu sayede de daha az ama öz mezun vererek Eğitim Fakültelerini alanında ön plana çıkan bir yapıya kavuşturmak arzusu ön plana çıkmış durumda. Ancak ülkemizde bu sistem ne kadar verimli işler bilinmez.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar