Eğitim Fakültesinin Hendek Çilesi Devam Edecek

Eğitim Fakültesinin Hendek Çilesi Devam Edecek

 

Her fırsatta Hendek İlçesinde eğitim aldıkları için şikayetçi olan Eğitim Fakültesi Öğrencilerine Rektörümüz Muzaffer ELMAS oldukça net bir ifade ile son durumu izah etti.

Yakın dönemde Eğitim Fakültesinin Esentepe Kampüsüne taşınması gibi bir durumun olmadığını Twitter üzerinden birkaç öğrenciye verdiği cevaplar ile net bir şekilde ifade eden Rektör Muzaffer ELMAS bir anlamda Esentepe hayali içindeki öğrencilerinde hayallerini bitirmiş oldu.

Hali hazırda Sakarya Üniversitesi bünyesinde eğitim veren Tıp Fakültesi (Karaman), İlahiyat Fakültesi (Ozanlar) ve Eğitim Fakültesi (Hendek) dışındaki tüm fakülteler SAÜ Esentepe Kampüsünde eğitim veriyor.

Eğitim Fakültesinin Hendek Çilesi Devam Edecek

İlahiyat Fakültesinin Esentepe Kampüsüne taşınması için gereken çalışmalar başladı ve büyük ihtimalle gelecek seneden itibaren İlahiyat Fakültesi kampüste eğitime devam edecek.

Tıp Fakültesi ise geçen sene Sakarya il sınırları içerisine taşındı ve şimdi Yenikent Devlet Hastanesi yakınlarındaki binasında eğitime devam ediyor. Bu sayede direkt olarak Öğrencilerin hastane deneyimi kazanması da sağlanmış oluyor.

Eğitim Fakültesi ise yıllardır Hendek Meslek Yüksek Okulu ile Hendek’deki kampüste eğitim görüyor ve öğrencilerin büyük Sosyal Sorunlar yaşanmasına sebep oluyor.

Oldukça küçük bir alana sığdırılan Kampüs dışında Hendek İlçesinde de yeterli Sosyal Alanın olmaması öğrencilerin Adapazarı – Hendek arasında Mekik dokumasına sebep oluyor.

Bakalım Eğitim Fakültesi için Öğrencilerin istekleri ne zaman dikkate alınacak…

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar