Ertelenen Bahar Şenliği İPTAL’mi Edildi?

Ertelenen Bahar Şenliği İPTAL’mi Edildi?

Sakarya Üniversitesi 2014 Bahar Şenlikleri Soma’da yaşanan kaza sonrasında Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Eylül veya Ekim ayında yapılmak üzere ertelenmişti.

İşte organizasyonu yapan 5nokta4 firması tarafından yapılan o açıklama

“Mayış ayı boyunca doğrudan ve dolaylı olarak organizasyonunu üstlendiğimiz 12 üniversitenin bahar festivalleri 2014 Eylül-Ekim dönemine ertelenmiştir.

Soma’da yaşanan ve ne yazık ki halâ yaşanmakta olan büyük trajedinin üzüntüsünü paylaşıyor ve bu hassas dönemde bilim, kültür, spor ve sanat adına da olsa şenlik, festival yapmayı uygun görmüyoruz. Bizimle aynı düşünceyi paylaşan üniversite yönetimleri, sanatçılar, öğrenciler ve sponsorlarımıza duyarlılığı için teşekkürler…”

Ertelenen Bahar Şenliği İPTAL’mi Edildi?
Ertelenen Bahar Şenliği İPTAL’mi Edildi?

Rektörlükten Ses Seda Yok

Bengü, Beyazıt Öztürk, Hayko Cepkin, Kubat, Resul Dindar, Zakkum ve Ozan Çolakoğlu Feat İrem Derici gibi isimlerin katılacağı Sakarya Üniversitesi 2014 Yılı 19. Bilim, Kültür ve Sanat Şenliği ile alakalı olarak Rektörlük ve Organizasyon Firmasından henüz hiçbir açıklama yapılmadı.

Twitter üzerinden gönderdiğimiz mesaj da BOŞ Cevap veren Rektör Muzaffer ELMAS konu ile alakalı hiçbir açıklama yapmayarak Şenliklerin İptal olduğu düşüncesini alevlendirmiş durumda.

Şenliklerin Akibeti
Şenliklerin Akibeti

Şenliklere Zor İzin Verilmişti

Geçen sene yapılan açıklama ile önce ŞENLİKLER OLMAYACAK düşüncesi içerisine giren Sakarya Üniversitesi daha sonra öğrencilerden gelen baskı üzerine şenliklere 2 ay kala Organizasyon Firmasına etkinlik yapması bilgisini vermiş ve son dakikada Sanatçı ve Şenlik Programı belli olmuştu.

Daha sonra SOMA’da yaşanan elim kaza neticesinde aslında tam da Sakarya Üniversitesinin istediği olan olmuş, Acı olay üzerine şenlikler ertelenmişti.

Şimdi ise yine Üniversite Kanadının şenlikleri yapmak istemediği konusunda gelen bilgiler mevcut. 

2014 Bahar Şenlikleri Sakarya
2014 Bahar Şenlikleri Sakarya

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar