beylikdüzü escort

Esentepe Kampüsünde Dumansız Hava Sahaları Oluşturuluyor

Esentepe Kampüsünde Dumansız Hava Sahaları Oluşturuluyor

Sakarya Üniversitesi Genç Yeşilay Topluluğu tarafından Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsünde belirlenen noktalarda Dumansız Hava Sahaları oluşturulmaya başlandı.

SAÜ Genç Yeşilay Topluluğunca hazırlanan “Dumansız Hava Sahası” projesi, Ulusal Tütün Kontrol Programı ve Sağlık Bakanlığı’nın yayımladığı genelge çerçevesinde pasif içiciliği engellemeyi ve insan sağlığını korumayı amaçlıyor.

Kanunun uygulanabilirliğini sağlamayı, pasif içiciliği engellemeyi, farkındalığı arttırmayı ve dumansız hava sahasının fiziki sınırlarını belirlemeyi hedefleyen proje kapsamında, binaların giriş ve çıkışlarına genelgede belirtilen esaslarda sarı renkte yol çizgi boyasıyla kare oluşturacak şekilde şeritler çekilecek. Bu şeritlerin içerisine ‘sigara içilmez’ logosu uygulanacak ve bilgilendirici uyarı levhası binaya asılacak.

Hedef kitlesini öğrencilerin, akademik ve idari personelin oluşturduğu proje için topluluk gönüllülerinden oluşan ekip, SAÜ Esentepe Kampüsünün tüm fakülte ve idari binalarında saha çalışmasına başladı.

11 Mayıs Perşembe günü Fen Edebiyat Fakültesi A Blokta başlayan ve kampüsün tamamında çalışmalar tamamlanana kadar sürecek olan projeyle ilgili gelişmelere, sosyal medyadan #ArtıkRahatNefesAlacağız hashtagi ile ulaşılabilecek.

 

Esentepe Kampüsünde Dumansız Hava Sahaları Oluşturuluyor Esentepe Kampüsünde Dumansız Hava Sahaları Oluşturuluyor Esentepe Kampüsünde Dumansız Hava Sahası Esentepe Kampüsünde Dumansız Hava Sahası Esentepe Kampüsü - Sigara İçilmez

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Ulan size ne bizim sigaramızdan sarı çizgiyle kapladığınız alana bak ulan ben sırf bunu düşünmekten üzülüp yine sigara içerim burası bildiğin açık alan kapı önünde zaten içmemeye özen gösteriyoruz siz nabıyonuz bilader ayrıca bu sigara içmeyenleri de anlamiyorum dertlenince nabıyonuz ekmek mi yiyonuz bir de kordonlarda manzarada falan nabıyonuz siz

  2. Bana şu sigarayı en sonunda bıraktircaksınız nerdeyse 2.sınıf insan muâlemelesi görüyorum başkaları bana nerde içip içmeyeceğimi söylüyor .

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar