Evinde Şişe, Pil ve Kağıt Biriktiren Öğrencilere Piyango Vuracak

Evinde Şişe, Pil ve Kağıt Biriktiren Öğrencilere Piyango Vuracak

Üniversite öğrencisi denildiğinde genelde çeşitli içeceklerin şişeleri ile kule yapan, odaları onunla süsleyen, şişe atma noktasında biraz cimri davranan, sigara paketleri ile evlerini yeniden dekore eden bir insan tiplemesi akıllara gelebilir.

Şimdilerde ise bu tip öğrenci profili paraya para demeyecek gibi görünüyor. Çünkü Geri Dönüşüm Sistemi şişelerden, kağıttan ve pilden para kazanma döneminin başladığını gösteriyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar tarafından yapılan açıklamaya göre çevre kirliliğinin önlenmesi için bir dizi yeni kararlar alındı. Bu kapsamda pil, kağıt, plastik ve şişelerin geri dönüşümünü sağlamak için bakanlık tarafında teşvik getirildi ve bu yönde hazırlanan projede yerli ve yabancı şirketler ile birlikte çalışmalar başlatıldı.

Şişeyi Getir Parayı Götür

Geri Dönüşüm Kumbaraları Yeni Bir Kazanç Kapısı Açıyor

 

Nüfusun yoğun olduğu illerden başlayarak Tüm Türkiye üzerinde kurulması beklenilen Geri Dönüşüm Kumbaraları hem halkın kullandığı ve çöpe attığı kapsamda pil, kağıt, plastik ve şişelerin geri dönüşümünü kolaylaştıracak, hem geri dönüşüm sayesinde çevreyi koruyacak hem de dönüşümü sağlayana maddi kazanç sağlayacak.

İlk etapta AVM kanallı olarak başlanılması planlaan çalışmanın sonucunda dönüşüme kazandırılan ürün başına 25 kuruş, 50 kuruş, 1 TL, 2 TL gibi rakamlarda ödeme yapılacak. Bu sayede dönüşümlü ürünler daha kolay bir şekilde toplanmaya başlanacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar