beylikdüzü escort

Gözaltılar, Polis Baskısı ve Mağdur Öğrenciler İle Başbakan SAÜ’de

Gözaltılar, Polis Baskısı ve Mağdur Öğrenciler İle Başbakan SAÜ’de

Başbakanı Protesto Eden 33 SAÜ’lü Göz Altına Alındı

Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN Sakarya Üniversitesine gelmeden önce TKP’li bir grup ile Polis arasında gerginlik yaşandı. SAÜ’lü öğrenciler polis tarafından yaka paça gözaltına alındılar.

Başbakanın Sakarya Üniversitesi Kampüsünde yapacağı konuşma ve açılışlar sebebiyle kampüs içerisinde Başbakanı Protesto Etmek amacıyla toplanan gençler Polis tarafından dağıtılmak istenildi.

Dağılmamakta ısrar eden grupla Polis arasında kısa süreli bir gerginlik yaşanırken Polis gruptaki öğrencilerin GBT Kontrolüne girmelerini istedi. Bu çıkış sonrasında artan gerilim neticesinde 33 Öğrenci Polis tarafından yaka paça gözaltına alınarak alandan uzaklaştırıldılar.

Not: Sayı hakkında net bir bilgi elimize ulaşmamıştır. Bazı bilgiler 13 veya 33 sayıları üzerinde dururken bazı bilgiler farklı noktalardan daha fazla öğrencinin gözaltına alındığı görüşündedir.

 Sakarya Üniversitesinde Başbakan Protestosu

Gözaltına Alınan Gençler Akşam Saatlerinde Serbest Bırakıldı

Başbakan Tayyip ERDOĞAN’ı Protesto etmek amacıyla Kampüste toplanan ve polis tarafından gözaltına alınan öğrenciler, Başbakanın Sakarya’dan ayrılmasından sonra Polis tarafından serbest bırakıldılar.

 SAÜ de Öğrenci Eziyeti

Polisten Olayı Görüntülen Basına da Baskı Uygulandı

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) ve Gençlik Muhalefeti üyesi olan gençlerle konuşmakta olan Polis Memurunun olay yerinde çekim yapmakta olan Basın Mensuplarını alandan uzaklaştırmak istemeleri ise tepkilere sebep oldu.

Otobüse yaka paça bindirilen öğrencilerin otobüs içerisinde de görüntülerinin alınmasını önlemek isteyen Polis, tüm perdeleri kapatarak alandan öğrencileri uzaklaştırdı.

Polisin bu şekilde bir tepki ile basını olay yerinden uzaklaştırmak istemesi ise herkes tarafından Öğrencilere Şiddet ve Öğrenciye Baskı olarak ele alındı. Polisin bu tarz bir eyleme girmesi özellikle Gezi Olayları sırasında yaşanan Polis – Öğrenci sorununun Sakarya Üniversitesi Kampüsü içinde de her an yaşanacağı izlenimi uyandırdı.

 Saü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan

Başbakanın Kampüse Gelmesi Sırasında Öğrenciden Çok Polis Vardı

Güvenliğin üst düzeye çıkarıldığı Sakarya Üniversitesi Kampüsünde tüm hayat Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN üzerine kurgulanmıştı.

Kampüste adım atmanın imkânsız hale geldiği, öğrenciden fazla Polisin kampüse doluştuğu anlarda birçok öğrenci derslerine yetişmekte veya ulaşımı sağlamakta sıkıntı yaşadılar.

Sakarya Üniversitesi Fahri Doktora Töreni

Kampüse Girişler Tüm Gün Tam Bir Eziyetti

Minibüs ve Belediye Otobüslerinin kampüse alınmadığı gün boyunca Tüm Öğrenciler yürüyerek bölümlerine ulaşmak durumunda kaldı.

Sabah saat 07.00’da kapatılan Kampüs Ring Yolları öğrencileri sabah saatlerinde derslerine geç kalmalarına, soğuk havada dakikalarca yürümelerine sebebiyet verdi.

Fen Edebiyat – Güzel Sanatlar – Konservatuar, Mühendislik Fakültesi gibi kampüsün diğer ucunda okuyan öğrenciler için gün sorunlu başladı ve sorunlu bitti.

 Sakarya Üniversitesi Eziyeti

Eğitim Yuvasından Siyasi Mesajlar

Sakarya Üniversitesi Kampüsü içerisinde birde konuşma yapan Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN konuşmasının tamamını Siyaset üzerine odaklamıştı.

Bir eğitim alanında bulunan, SAÜ Fahri Doktora Unvanı alan Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN konuşması içerisinde ne Eğitim, ne Üniversite ne de başka sorunlara yer vermedi.

Zaten kullanımda olan birkaç noktanın açılışını yapan Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’ın kampüs ziyareti bir anlamda Basın Toplantısı halinde geçti.

Sakarya Üniversitesi Gece Çalışması

Aylardır Yapılmayan Yollar Bir Gecede Tamamlandı

Sakarya Üniversitesi içerisinde aylardır atıl konumda olan ve bakımı yapılmayan birçok nokta Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’ın geçebileceği veya görebileceği düşüncesi ile bir gecede tamamlandı.

Sabaha kadar çalışan Kriz Ekipleri kampüs içindeki Peyzaj Çalışmalarına hız verirken Kampüs içerisinde de bakım ve onarım çalışmalarına ağırlık verdi.

Aylardır öğrenciler için yapılmayan hizmetin bir gecede Başbakan için yapılması ise SAÜ’lü öğrencileri hem şaşırttı hem de geçte olsa bir bahane ile tamamlanan hizmet neticesinde mutlu olmalarını sağlamış oldu.


Fotoğraflar ve Video Çekimleri MedyaBar ve SakaryaRehberim

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı da 1 günde temizlendi ve yeni şeritler çekildi.Yolları kapatmasa, yüzlerce polisi kampüs içine doldurmasa yine gelsin diyeceğim ama bu çileyi çekmeye değmez. Zaten bizi düşündüğü yok en azından polisi ile yüz yüze gelmeyelim. Gölge etmesin başka ihsan istemiyoruz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar