beylikdüzü escort

Hande-i Aftab – Bölüm 2

Hande-i Aftab – Bölüm 2

Ahmet amcayı hüzünlü bir halde Orhan Camii’nin orda bırakıp, eğitim vereceğim Sait Tanış Kültür Merkezi’ne doğru yol aldım. Sakarya’da yürürken hep farklı bir hissiyat içerisinde oldum. Nerden bilebilirdim ki imkansız bir aşk yaşayacağım insanın o olacağını? Bilemiyorsunuz!

Üzüntünün ve sevginin aynı anda bir kalpte olmasının anlamının olmadığı durumları yaşadığınız o zaman dilimlerinden bahsediyorum. Yani kalbiniz çok acıyor hançer saplı bir şekilde fakat bir o kadar da aşkınız ile yaranıza merhem sürülmüş gibi mutluluk duyuyorsunuz. Her şeyin ilacı ağrıları hafifletiyor da kalbiniz ilacı bir insan olursa ve kavuşamıyorsanız, işte o zaman acılarınız dinmiyor.

Onu ilk gördüğümde kalbimin tam orta yerinden çırpınan kuş hissi ile baktım o ilerde gözlerinin şiirlerimi süslediği kadının gözlerine.  Tebessüm vari bir hali vardı. Ürkek ceylan misali halini ifade edemeden geçemeyeceğim. Etrafına bakıyordu, herkese ürkek bakışlar sergiliyordu. Bir insanın masum olduğunu nasıl anlarsınız? Konuşmalarından mı? Kıyafetinden mi? Yoksa saati ya da taktıklarından mı? Hayır hayır… Bir insanın masumiyeti bakışlarından anlaşılır arkadaşlar. Eğer derin derin bakıyorsa, anlam vermediği bir hali varsa gözlerinde işte o masum bir insandır. Kalbini asıl size yansıtıyordur. Fark etmeniz çok uzun sürmeyecektir.

Sakarya’nın hafif kapalı bir gününde Hendek uzaklığını yüzüne yansıtmış bir Hande-Aftab ile tanışmıştım o gün. Başta da dedim ya nerden bilebilirdim ki imkansızlaştıracağım bir aşk hikayesinin başlangıcı bugün olacağını…

 

Hande-i Aftab

 

Onu gördüğüm de kalbimde oluşan fırtınanın tarifi hala yeryüzünde yapılmamıştır. Hiçbir fırtına bu kadar şiddetli olamadığını da iddaa etmekten geri duramayacağım. Eğitim küçük bir tanışma oyunu ile başlamıştı. O benim sol tarafımda duruyordu. Neyse sıra ona gelmişti ve adını söylemişti, kalbim onun bakışlarını kilitlenmiş ve boğaza ilerde acı olarak düğümlenen an bu sefer sevginin boğaza uyguladığı baskı ile yutkunmamı zorlamıştı.

Herkes seviyordur ama ben sevgimi ifade etmeyi de çok seviyorum. Şarkılar aşık olunca size daha anlamlı geliyor. Arabesk parçalarının nerden bilebilirdik ki gerçek hikâyeler ile yazıldığını? Ben bilmezdim ta ki onun sevene kadar. O gün eğitimi keyifli bir şekilde tamamlamış, tanıştığım bu güzelliğin hayalini kurarak, evimin yolunu tutmuştum. Gözlerinin kalbime verdiği huzuru yaşarken, duyduğum heyecanı hiçbir mal mülk sağlayamazdı.

İkinci gün olmuştu. Pazar günü idi. O zaman Sakarya gözüme artık daha güzel gözükmüş, çocuklar gibi şen şakraktım. Ta ki yine Sait Tanış Kültür Merkezi’nde onu görene kadar. İçime bir mahzunlaşma gelmişti. Çünkü ben konuşmayı çok severim ama onun gözlerinin ihtişamı beni seslikte kaybediyordu. Ve bu seslik içerisinde şu mısralar mırıldanıyordu içim de;

Gözlerine bakmak cesaret istiyor,

Hendek belki senle ilk kez şanslı oluyor,

Ürkek bakışlarında ki merhamet kalbime huzur veriyor,

Benliğim senin gözlerinde kayboluyor…

Dikkatimi zora ki toplayıp, eğitime devam ederken, bana “okuduğu bölümü ve Hendek ilçemizi sevmediğini” ifade etmişti. Ben de bu kalpte sevgisizlik olacak şeyin nedeni nedir ki merakına düşmüştüm. Sonra biraz açıklama yaptım ama yetersizdim. Çünkü dedim ya sessizlikte kayboluyordum. Neyse o günü bitirmiş. Bir şükür namazı için Orhan Cami’nin yolunu tutmuştum. Namaz’dan sonra Ahmet Amca’yı aradı gözlerim. Ona anlatacaktım bütün yaşadığım hislerimi. Fakat bulamadım.

Eve dönmüştüm, dolmuşta onu hayal ederken, hüzün dolu bir Emre AYDIN müziği ile… Gelir gelmez numarasını konuşma grubundan alıp, uzun bir mesaj yazdım. Öğretmenlik mesleğini ve gelecekte gülüşü ile çocuklara umut olabileceğini anlattığım bir uzun bir mesaj attım. İkna olmadı ama derdim zaten ikna etmek değildi. Çünkü bu durumu ona anlatacak uzun bir zaman arayışını istiyordum. Bir gülüşünü görse öğrenciler, zaten ders dinlemenin yanında hayatlarına umut dolu sarılabilirdi. İşte onu böyle bir hafta sonunda tanıdım.

Devamı haftaya Pazar…. (14 Ekim 2018)

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Hande-i Aftab

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar